asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Lavrov: „Bohužiaľ, odolnosť proti vírusu nacizmu naočkovaná Norimberským tribunálom, postupne začína slabnúť“

 Aktuality

V Moskve sa konal medzinárodný okrúhly stôl „Poučenie z Norimbergu a výzvy našej doby“. Prebiehal pod záštitou časopisu Meždunarodnaja žizň /Medzinárodný život. S krátkym prejavom na tomto fóre vystúpil aj ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

01 Jún
2016 18:54:52

 

Foto: Facebook

Prízvukoval, že druhá svetová vojna spôsobila svetu bezprecedentné utrpenie a skazu. „V tom čase krajiny protihitlerovskej koalície preukázali schopnosť povzniesť sa nad svoje ambície a rozdrviť zločineckú ideológiu, ktorá ohrozovala samotnú existenciu ľudskej civilizácie. Veríme, že plnohodnotné uznanie výsledkov Víťazstva, ktoré sú zakotvené v Charte OSN a ďalších multilaterálnych dokumentoch, je imperatívom pre všetky štáty bez výnimky,“ podčiarkol ruský minister.

„Bohužiaľ, odolnosť proti vírusu nacizmu naočkovaná Norimberským tribunálom, postupne začína slabnúť. Otvorene sa propagujú nacistické myšlienky a hodnoty. Presadzujú sa cynické snahy o urovnanie obetí a katov, heroizovanie nacistov a ich prisluhovačov. To všetko uráža pamiatku miliónov obetí, vážne ohrozuje základné princípy demokracie a ľudských práv. Rusko bude dôsledne odporovať všetkým, ktorí sa snažia revidovať výsledok vojny a falzifikovať dejiny,“ prízvukoval Lavrov.

„Poučenie z týchto tragických rokov jasne nasvedčuje, že niet inej alternatívy kolektívnej diplomatickej práci pri hľadaní optimálnych odpovedí na množstvo výziev a hrozieb. Sme presvedčení, že skutočná bezpečnosť môže byť len rovnakou a nedeliteľnou, stavanou na princípoch medzinárodného práva, na partnerskej spolupráci hlavných centier rozvoja a vplyvu moderného sveta,“ zdôraznil ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 403x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 400x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 643x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,