asfasdf ×

NázorObčana.sk

Hlava ruskej pravoslávnej cirkvi Patriarcha Kirill: „Sovietsky zväz sa držal na kresťanskej mravnej paradigme“

 Aktuality

„Bez ohľadu na ateizmus, sovietska spoločnosť si dokázala zachovať kresťanské korene a bolo schopné vyvarovať sa tých zničujúcich procesov, ktoré teraz prebiehajú v Európe a USA,“ vyhlásil Patriarcha Kirill.

03 Jún
2016 19:58:56

 

Foto: Facebook

Patriarcha moskovský a celého Ruska Kirill to povedal počas stretnutia s predstaviteľom Konštantinopoľskej cirkvi Nikolajom (Pissarisom). „Samozrejme, že nás znepokojuje, čo sa dnes deje v kresťanskom svete. Vy lepšie, ako ja, viete o pokračujúcej dekresťanizácie  európskej a americkej civilizácie. Je to apokalyptický obraz keď sa hriech ustanovuje zákonom, keď konanie, absolútne sa rozchádzajúce s kresťanskými, židovskými a vôbec božími mravmi, podporujú silou štátov“, zdôraznil Kirill.

Poznamenal, že dokonca ani komunistické úrady Sovietskeho zväzu sa neodvážili „vyhodiť do vzduchu mravný základ života spoločnosti“, ktorý, podľa jeho slov, celkovo i zostal kresťanský. „To nás zachránilo: našu literatúru, umenie boli preniknuté kresťanskými ideami a morálka národa zostávala kresťanskou“.

Kyrill nazval úžasnými tie udalosti a procesy, ktoré teraz prebiehajú v Rusku. „Nijakými ľudskými silami sa to nedá vysvetliť, nijakými programami, nijakými vzdelávacími systémami, ktoré máme naozaj dobre rozvinuté“, nazdáva sa patriarcha.

Bez ohľadu na to, že v ruskej cirkvi je dnes niekoľko univerzít, že sú tu desiatky seminárov a že jej činnosť vysvetľujú pravoslávne televízie, noviny a časopisy, vysvetliť masové premeny len organizačným úsilím nie je možné, dodal hlava Ruskej pravoslávnej cirkvi.

Podľa ria.ru, preklad srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 588x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 632x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,