asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americký denník The Huffington Post: „Rusko až príliš priblížilo svoje územie k mierumilovným vojenským cvičeniam NATO“

 Aktuality

Americký denník The Huffington Post zverejnil celkom zaujímavý článok, v ktorom jeho autor ironizuje na margo obáv z „ruského agresora“ a výhovoriek vedenia NATO, prečo usporiadalo veľké vojenské cvičenia blízko ruských hraníc.

13 Jún
2016 20:27:44

 

Foto: Kresba Vitalij Podvickij

Autor článku Riley Waggaman ironizuje na margo „neškodnosti a mierumilovnosti“ rozsiahlych vojenských cvičení NATO, ktoré momentálne prebiehajú v Poľsku. „Milujúce slobodu NATO usporiadalo absolútne mierumilovné vojenské cvičenia, ktoré však v prípade nejakej chyby môžu vyvolať negatívnu reakciu Ruska, ktoré sa tak drzo rozmiestnilo svoje územie blízko  prebiehajúcich cvičení!“ zdôrazňuje.

Autor aj naďalej síce ironizuje na margo pokrytectva vedenia NATO, ktoré maskuje svoje zámery, avšak tvrdí, že je už na čase spamätať sa a radí západným politikom a analytikom, aby sa už konečne prestali hrať na mimoriadne drahé „hry na vojnu“ a konečne začali utrácať obrovské finančné prostriedky daňových poplatníkov na oveľa zmysluplnejšie projekty.

„Zdá sa, že NATO mieni zasa sa dostať do Guinnesovej knihy rekordov. Už tam je zapísané, keď sa postaralo o najdlhšiu okupáciu Afganistanu v modernej histórii. Takže aliancia už má „ocenenia a medaily“ za tento významný čin. Chce ďalšie – už po druhý raz v histórii? A zasa za zapíše do histórii za ďalší absolútne zbytočný čin – ako bola aj okupácia Afganistanu? Veď usporiadalo najväčšie vojenské cvičenia na hranici s Ruskom. Najmenšia chyba môže vyvolať odvetnú reakciu zo strany, ako ich nazývate, „týchto zbabelých Rusov,“ prízvukuje autor.

 Rozvíja svoju myšlienku a doťahuje absurdné teórie západných politikov a analytikov až na samotný vrhol absurdity: „Načo vôbec to Rusko rozmiestnilo svoju krajinu v bezprostrednej blízkosti od našich vojenských základní a miesta, kde sa konajú medzinárodné mierové vojenské cvičenia?“ pýta sa Riley Waggaman.

    

Navrhuje čitateľom usporiadať zaujímavý experiment: ponúka im, aby si vytvorili zoznam krajín s najväčšími nákladmi na armádu a napísali tieto údaje do dvoch stĺpcov. „Pričom na jednej strane budú členské štáty NATO a na druhej - „os zla“, teda to sú krajiny, ktoré nie sú členmi Severoatlantickej aliancie a predovšetkým Rusko, Čína, Irak, Severná Kórea, DAES, Darth Vader a iní. Veď sú to všetci spojenci, však?“ posmieva sa. 

Ďalej navrhuje spočítať vojenské rozpočty členských krajín NATO a tých „zlých“ – nepriateľov NATO. A aby výsledok bol ešte zreteľnejší, navrhuje napísať aj počet zahraničných vojenských základní, ktoré má mierumilovné NATO a agresívni nepriatelia. Navyše navrhuje spočítať počet krajín, ktoré napadli alebo bombardovali mierumilovné členské štáty NATO a agresívni nepriatelia v priebehu ostatných 25 rokov. Prízvukuje, že je tu gigantický rozdiel – ale výsledok zjavne nesvedčí v prospech NATO.

Riley Waggaman poukazuje na to, že Varšavská zmluva už dávno neexistuje, ale NATO existuje aj naďalej a dokonca stále prijíma do svojich radov nových členov. Novinár sa pýta – načo? Vyjadruje obavy, že ak sa novou americkou prezidentkou stane Hillary Clintonová, bude to veľká katastrofa: „Ak hovoríme o európskej bezpečnosti, bude to znamenať to isté, keď  nalejete vodu do rozpáleného oleja – bude veľmi a veľmi horúco“, varuje.

Pripomína, že vo svete už raz panovala studená vojna a hovorí, že by sa toto obdobie už nemalo vracať. „Historici sa obzerajú do minulosti a pýtajú sa: prečo taký obrovský počet ľudí tak trpezlivo a ticho znášal túto absolútnu absurditu, ktorá celý svet stala tak veľa obrovských financií a čo je ešte horšie – ľudských životov? Prečo?“ pýta sa.

„Nestačilo? Možno by sme už mohli prestať hrať detskú hru na miliardy dolárov a namiesto toho by investovali peniaze do zmysluplnejších veci, ako napríklad výstavba nemocníc alebo realizácia iných dobrých projektov? Vopred ďakujem“, uzatvára svoj pozoruhodný štipľavý komentár americký novinár Riley Waggaman v denníku The Huffington Post.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1856x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2408x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2208x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1983x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,