asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videorozhovor: Valerij Pjakin: Načo potrebuje Západ Savčenkovu, hospodársky potenciál G7 zaostáva za BRICSom a iné horúce témy

 Aktuality

Vo svojom tradičnom týždennom komentári známy politológ Valerij Pjakin zasa „prevetral“ najaktuálnejšie dianie vo svete a ako obyčajne prekvapil divákov niektorými ostrými a nečakanými výrokmi.

15 Jún
2016 18:50:38

 

Foto: YouTube

  1. téma – oslobodenie Savšenkovej, vrátane toho, ako sa vraj Piakin vykrúti zo svojich nedávnych tvrdení, že nacistka nesmie byť vydaná svojim súkmeňovcom...

- Pjakin sa v žiadnom prípade nevzdáva svojich slov, že vydanie Savčenkovej je zločinom proti Rusku. 

Ďalej Pjakin opätovne potvrdil, že Putin naozaj rozumie štátnemu riadeniu, že naozaj pracuje na záujmy ruského štátu. No a v ďalšom danú tému rozoberá a nanovo i dokazuje.

Z pohľadu prvého i druhého plánu. Povedané jednoducho – kto na Putina tlačil a v mene akých záujmov?

Na čo potrebuje Západ Savčenkovú? V priebehu roku potrebuje zdiskreditovať súčasnú vládu a dostať k moci Janukoviča (doposiaľ jediný legálny prezident Ukrajiny), čím sa legitimizuje ukrajinská štátna moc (viď H. Kissinger v ruskej relácii Medzinárodná panoráma 27. 5. 2016). 

Západ teraz bude musieť ukázať: „Ach, ach, ako sme sa len mýlili, ukazuje sa, že sú tam zločinci... Ukazuje sa, že tam sú úplne nepríčetní ľudia, nacisti!“

Západ uskutoční odovzdanie moci a zachová si Ukrajinu pre seba, zachová si tam banderovskú liaheň, aby potom opäť mohli nasmerovať Ukrajinu proti Rusku.

Na to aby sa to podarilo, musí sa členka PZ RE Savčenková odísť do Európy a tam sa pekne, s plnou parádou predviesť, ako vyzerá skutočný ukrajinský politik. Ona sa má postaviť na čelo nového majdanu, ktorý má zvrhnúť súčasnú moc na Ukrajine.

No a na záver povstanú generáli a povedia. Stačí. Dosť bolo tejto nelegitímnej moci...

  1. téma – tzv. predbežné voľby v strane Jednotné Rusko.

Pjakin v tejto súvislosti hovorí, že v Rusku nikto ani slovom nespomenul podstatu predbežných volieb. Na čo sú...? A že vidieť je i to, že ruská verejnosť a hlavne tzv. ruskí analytici vôbec nechápu, na čo sa vlastne primárky konajú v USA.

Prioritne to vôbec nie je o výbere kandidátov, ale o testovaní prostredia.

3. téma – Roskosmos odmietol predĺžiť zmluvu s NASA a Európskou kozmickou agentúrou na dopravu astronautov na MKS.

Predovšetkým treba povedať, že Roskosmos nie je tá štruktúra, ktorá by si mohla dovoliť niečo odmietať alebo plánovať. Toto sú čisté politické rozhodnutia a prijímajú sa na úrovni globálnej politiky. Nie na úrovni nadnárodnej politiky, ale globálnej politiky!

V danej situácii to teda nebolo správne vyjadrené. Bolo povedané, že zmluvy nie sú podpísané a že Roskosmos to nemá v pláne. Tak je to správne povedané. Ale to, že Roskosmos niečo odmietol, je len voľný výklad toho, čo sa stalo.

Preto otázka, či budeme lietať sami alebo budeme pracovať pre NASA či Európu, je vecou globálnej politiky. A to, že takáto informácia bola zverejnená, má celkom iný účel a je určená iným adresátom. Aby sa tí, ktorí sú účastní tejto hry, zorientovali, aké korporatívno-klanové hry majú hrať a na koho strane.

4. téma – Rogozinovo vyhlásenie, že Rusko nedokáže dobehnúť USA v kozmickej oblasti. Povedal to naschvál, akože naozaj veríme, že sú pred nami? Alebo ide o zavedenie Američanov na falošný smer?

Ani jedno, ani druhé. Všetko je omnoho vážnejšie a zložitejšie.

Čo to vlastne Rogozin vyhlásil? Citujem: „My v súčasnosti v kozmickom odvetví zaostávame za Američanmi deväťnásobne. A všetky naše ambiciózne projekty vypovedajú o tom, že musíme túto produktivitu zvýšiť jeden a pol násobne.“

„Ale ak ju aj zvýšime jeden a pol násobne, i tak ich nikdy nedobehneme. Aj tak budeme čakať na novinky z NASA a od Elona Muska.“

Ďalej hovorí, že „dnes sa moskovské kancelárie zmenili na  citadely neprístupné riaditeľskému zboru. Technici, konštruktéri sa do nich nemôžu prebojovať a čakajú celé hodiny, dni aby si ich niekto vypočul...“ A rituálne dodáva, že takto to nemá byť.

Rogozin tým ohlásil svojmu pánovi prísahu (nie Rusku, ale USA!!!), že ju bude plniť, že...

To ja som zabezpečil, že moskovské kancelárie sa zmenili na citadely, kam sa nedostanú žiadni technici a inžinieri... Dnes sa na mňa vedie úder, ochráňte ma pretože ja vám zaručujem, že my vás nikdy nedobehneme...!!!

Navyše Rogozin dobre vie, že projekt Elona Muska je rovnako reálny projekt ako „mesačný program NASA“, že v jeho obsahu nie je nič...

To len „patriot“ Rogozin pracuje na záujmy cudzieho štátu a vyvíja nátlak. Veď to Rogozin sľuboval Američanom, že na svoju MKS budú lietať iba ak z trampolíny a zrazu zavesil, že my ich nikdy nedobehneme. A že si máme brať príklad z Elona Muska.

Alebo, povedané inak, jeho oznam sa dá preložiť aj nasledovne: Ja som päť rokov nič nerobil.

Pozrite sa na Rogozinov životopis a uvidíte, že on nikdy nestál proti Američanom. Vždy lízal smotanu len z toho, čo sa už udialo. 

Čiže sluha, vazal, si nikdy nemôže dovoliť vzniesť podmienky svojmu pánovi. A on ich teraz vzniesol. Za to sa mu príde...

5. téma – dochádza na samite G7 k niečomu závažnému?

Došlo! A všimli si to všetci, ale vyjadrili to slovami: „Nič sme nezbadali“. Je to veľmi závažné, čo sa stalo na G7. 

Po vylúčení Ruska z G8 sa G7 premenilo podľa Putina na záujmový krúžok. No a nič viac!

Lebo oni už nič nemôžu urobiť. Veď z pohľadu výrobného potenciálu G7 už omnoho zaostáva za štátmi BRICS . Všetkým je to už dávno známe!

Pričom všimli ste si, že tam vôbec nešlo o G7, ale o G9??? Veď sa toho plnoprávne zúčastnil aj predseda Európskej rady Donald Tusk a predseda európskej komisie Jean-Claude Juncker!

Napriek toho toto stretnutie nič neprijalo, na ničom sa nedohodlo a nič nevyriešilo.

G7 v Japonsku predviedli, že sú z nich absolútne nuly. 

Ďalšie otázky sa týkali:

--- Prezidentskej rady a dvoch modelov hospodárskeho rozvoja. Kudrinov plán je o súhlasu Západu, že bude Rusko zabíjať pomaly a Glazevov plán, že Rusko bude suverénnym hospodárstvom.  S vlastným vývojom, vlastnou výrobou a teda na základe toho i s vlastnou politikou.

Kudrin chce z Ruska urobiť montážny závod, kde sa bude montovať len to, čo sa vymyslí a vyrobí inde...

Krátky záznam: srspol.sk

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1088x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1010x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 980x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1837x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,