asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americký generál Beh Hodges: „Centrálna a Východná Európa potrebujú reálne a nie iba symbolické zdržiavanie Ruska“

 Aktuality

Americký generál, veliteľ pozemných síl NATO v Európe Frederick Benjamin /Ben/ Hodges počas svojej návštevy litovského Vilniusu vyhlásil, že Centrálna a Východná Európa potrebuje reálne a nie iba symbolické prostriedky za účelom zdržiavania Ruska.

17 Jún
2016 19:17:56

 

Foto: Facebook


„Nebudem špekulovať na margo riešení, ktoré podnikneme vo veci posilnenia prítomnosti spojencov, ale chcem povedať, že sám som to radil a myslím si, že treba dosiahnuť reálne zdržiavanie Ruska. Podčiarkujem, nie symbolické, ale reálne,“ zopakoval.

Povedal, že pred summitom NATO vo Varšave a stretnutím ministrov obrany členských krajín aliancie môže padnúť rozhodnutie o zvýšení vojenskej prítomnosti spojencov vo Východnej a Centrálnej Európe vrátane Pobaltských štátov.

„Za účelom zdržiavania potrebujeme reálne kapacity, reálne bojové organizácie, ktoré by donútili hociktorého nepriateľa povedať, že sa mu nič nepodarí a keby chcel niečo urobiť, bude mať obrovské straty. Znamená to, že musíme vytvoriť homogénnu organizáciu s silnými právomocami a spoločnými kapacitami,“ podčiarkol. 

Americký generál poukázal na to, že medzinárodné spoločenstvo síce potrebuje Rusko, ale nedá sa s nim v súčasnosti spolupracovať, pretože uznáva iba silu. Pripomenul, že asi 7 tisíc ruských vojakov sú rozmiestnení v Abcházsku a Južnom Osetsku. Tieto územia medzinárodné spoločenstvo považuje za gruzínske teritóriá okupované Ruskom.

Podčiarkol, že asi 20 tisíc ruských vojakov sa nachádza na „okupovanom Kryme“ a prednedávnom na Donbase s bojoch proti podporovaným Moskvou „separatistom“ zahynulo 20 ukrajinských vojakov. Zdôraznil, že je to seriózna výzva. Taktiež pochvaľoval konanie litovskej vlády, ktorá presne plní svoje záväzky ako členská krajina NATO.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius
,