asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Petrohrade sa skončilo Medzinárodné ekonomické fórum. Výsledky jeho práce sú pôsobivé

 Aktuality

Rekordný počet účastníkov, široké zastúpenie na úrovni vedúcich osobností, kontrakty v celkovej hodnote nad bilión rubľov – to sú prvé výsledky Medzinárodného ekonomického fóra, ktoré sa skončilo v Petrohrade.

22 Jún
2016 19:08:53

 

Foto: YouTube

Počas troch dní strávených v Severnej metropole, celosvetové podnikateľské spoločenstvo sa mohlo presvedčiť: Rusko je pripravené k rovnoprávnej a vzájomne prospešnej spolupráci.

Úlohou nebolo dosiahnutie rekordov. Avšak množstvo podpísaných tento rok kontraktov je ohromujúce – 332. zmluvy. Pre porovnanie, v roku 2015 toto číslo sotva presiahlo dvesto a pred troma rokmi ich nebolo viac ako sto. Celková hodnota zmlúv - jeden bilión rubľov. Dokonca aj odborníci sa priznali, že neočakávali také ukazovatele. 

Takmer 600 zahraničných firiem, práve toľko domácich. Zahraničný biznis sa vracia do Ruska. V minulom roku naša krajina obsadila prvé miesto v Európe podľa počtu priamych zahraničných investícií. Nemecko, Francúzsko, USA a Kanada sú lídri v množstve podnikateľských projektov. A to nie je maloobchod a bankovníctvo, ale priemysel a výroba – zahraniční partneri prejavujú záujem najmä o reálny sektor ekonomiky. Veď Rusko, naozaj, ponúka  všetky podmienky pre konkurencieschopné podniky s perspektívou výroby na export.

Jednou z najreprezentatívnejších delegácii na fóre bola Talianska delegácia. Celkove sa v Petrohrade zišlo 12. tisíc účastníkov zo 130. krajín. Monitorovací systém vstupov na internete nasvedčuje o veľkom záujme verejnosti o túto udalosť. Stále častejšie sa na blogoch a informačných kanáloch vo vzťahu ku fóru používa slovo „najväčší“.

Takmer 40 tisíc metrov štvorcových výstavnej plochy. V pavilónoch Expo fórum mnohé spoločností majú vlastné stánky s zónami neformálnej komunikácie. Veď pomerne často najmä v tomto formáte sa uzatvárajú dôležité obchody. Aby medzi partnermi nezostali nezodpovedané otázky tu sa názorne prezentujú tie projekty, realizovanie ktorých sa očakáva.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1284x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius
,