asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Petrohrade sa skončilo Medzinárodné ekonomické fórum. Výsledky jeho práce sú pôsobivé

 Aktuality

Rekordný počet účastníkov, široké zastúpenie na úrovni vedúcich osobností, kontrakty v celkovej hodnote nad bilión rubľov – to sú prvé výsledky Medzinárodného ekonomického fóra, ktoré sa skončilo v Petrohrade.

22 Jún
2016 19:08:53

 

Foto: YouTube

Počas troch dní strávených v Severnej metropole, celosvetové podnikateľské spoločenstvo sa mohlo presvedčiť: Rusko je pripravené k rovnoprávnej a vzájomne prospešnej spolupráci.

Úlohou nebolo dosiahnutie rekordov. Avšak množstvo podpísaných tento rok kontraktov je ohromujúce – 332. zmluvy. Pre porovnanie, v roku 2015 toto číslo sotva presiahlo dvesto a pred troma rokmi ich nebolo viac ako sto. Celková hodnota zmlúv - jeden bilión rubľov. Dokonca aj odborníci sa priznali, že neočakávali také ukazovatele. 

Takmer 600 zahraničných firiem, práve toľko domácich. Zahraničný biznis sa vracia do Ruska. V minulom roku naša krajina obsadila prvé miesto v Európe podľa počtu priamych zahraničných investícií. Nemecko, Francúzsko, USA a Kanada sú lídri v množstve podnikateľských projektov. A to nie je maloobchod a bankovníctvo, ale priemysel a výroba – zahraniční partneri prejavujú záujem najmä o reálny sektor ekonomiky. Veď Rusko, naozaj, ponúka  všetky podmienky pre konkurencieschopné podniky s perspektívou výroby na export.

Jednou z najreprezentatívnejších delegácii na fóre bola Talianska delegácia. Celkove sa v Petrohrade zišlo 12. tisíc účastníkov zo 130. krajín. Monitorovací systém vstupov na internete nasvedčuje o veľkom záujme verejnosti o túto udalosť. Stále častejšie sa na blogoch a informačných kanáloch vo vzťahu ku fóru používa slovo „najväčší“.

Takmer 40 tisíc metrov štvorcových výstavnej plochy. V pavilónoch Expo fórum mnohé spoločností majú vlastné stánky s zónami neformálnej komunikácie. Veď pomerne často najmä v tomto formáte sa uzatvárajú dôležité obchody. Aby medzi partnermi nezostali nezodpovedané otázky tu sa názorne prezentujú tie projekty, realizovanie ktorých sa očakáva.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 380x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 391x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 630x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 914x 👤eugenius
,