asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko vybuduje na Mesiaci vedeckú základňu. Pre začiatok sa tam „ubytuje“ 12 vedcov

 Aktuality

Hneď niekoľko podnikov ruskej spoločnosti Roskosmos pracuje na projekte vybudovania vedeckej základne na Mesiaci. Na začiatku sa tam rozmiestnia 12 vedcov, ktorí budú skúmať podmienky na Mesiaci a zaoberať sa vedeckou činnosťou.

22 Jún
2016 19:17:49

Foto: Facebook

Prípravu tohto unikátneho projektu koordinujú odborníci jednej z hlavných „dcér“ Roskosmosu – Centrálneho vedecko-výskumného strojárenského inštitútu. Šéfka tlačovej služby tejto organizácie Oľga Žarovová prezradila novinárom, že budovanie vedeckej základne na Mesiaci je strategickým cieľom ruskej kozmonautiky na obdobie po r. 2030. Dodala, že úplne na začiatku na tejto mesačnej základni budú pracovať 2 – 4 odborníci, ale onedlho ich počet dosiahne 12 vedcov.

Uviedla, že presné miesto, kde postavia kozmickú základňu, ešte nevybrali, do úvahy pripadá zopár lokalít, kde môže byť umiestnená. Mala by sa nachádzať niekde blízko Južného polu Mesiaca. „Prvý mesiac na základni strávi „posádka“ iba z maximálne štyroch ľudí. Potom tam prídu ostatní. Naše objekty budú ako na povrchu, tak aj pod povrchom Mesiaca. Takpovediac v „suteréne“ budú hlavne protiradiačné úkryty,“ dodala.  

Oľga Žarovová pripomenula, že projekt vybudovania základne na Mesiaci sa pripravoval ešte v sovietskych časoch koncom 60. – začiatkom 70. rokov minulého storočia. Podčiarkla, že snaha a skúsenosti vedcov z toho obdobia neboli márne a autori súčasného projektu určite využijú mnohé zaujímavé návrhy, ktoré pripravili sovietski vedci, pretože sú veľmi kvalitné a vôbec nič nestratili na aktualite.

Prezradila, že projektanti už pripravili niekoľko pracovných makiet, ako by mala vyzerať budúca ruská mesačná základňa. Hlavým cieľom je – vybudovanie veľkej vedecko-priemyselnej základne na Mesiaci do polovici tohto storočia a následná ťažba minerálov v kovov na Mesiaci.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1197x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 911x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1071x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1399x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,