asfasdf ×

NázorObčana.sk

Osem rokov trvalo, kým vyšla pravda najavo. Na Slovensku neklamal verejnosť len tento web

 Aktuality

Kto tomu neverí, nech si pozrie vtedajšie spravodajstvo všetkých našich televízií a rozhlasov o agresii Gruzínska proti Južnému Osetsku, nech si pozrie zúrivo osočujúce články mienkotvorných médií... (a porovná to s tým, čo sme písali my).

24 Jún
2016 20:26:23

 

Foto: Facebook

Božie mlyny dnes totiž domleli posledné klamstvá západných natovských mediálno-propagátorských posluhovačov o tom, že pravdu malo Gruzínsko. Nie, nemalo a priznáva to práve bývalá predsedníčka gruzínskeho parlamentu Nino Burdžanadze, ktorá nielen obvinila bývalého prezidenta Michaila Saakašviliho z rozpútania vojny v Južnom Osetsku (8. 8. 2008), ale aj z bombardovania jeho hlavného mesta Cchinvalu zakázanou muníciou.

V priamom prenose televízie Pirveli Burdžanadze vyhlásila, že „vojnu začal Saakašvili, nebojac sa to povedať“. K takému záveru, podľa nej, dospela komisia EÚ vedená švajčiarskou diplomatkou Heidi Tagliavini, ktorá študovala okolnosti tohto konfliktu.

„Saakašvili vydal rozkaz na obnovenie ústavného poriadku. Bombardoval spiace mesto zakázanou muníciou, používajúc kazetové bomby. Toto uznali tak v Európe, ako aj v štátnom departmente USA, toto skrátka gruzínske televízie už nepreonačia. Saakašvili spáchal zločin. Zatiahol štát do vopred prehratej vojny“.

Burdžanadze poznamenala, že o kazetových bombách nehovorila do tých čias, kým nasadenie zakázaných zbraní nepriznali medzinárodné štruktúry. Podľa jej slov na obnovenie vzťahov s Abcházmi a Osetínami treba prestať klamať a vyhýbať sa priznávaniu zodpovednosti Saakašviliho za vojnu.

„Hovoriac pravdu Abcházom a Osetínom ukazujeme nielen to, že potrestáme lídra štátu, ktorý nasadil silu proti vlastnému obyvateľstvu, ale aj to, že takíto sa k moci v Gruzínsku už nikdy nedostanú. Inak dôveru neobnovíme“, povedala bývalá predsedníčka gruzínskeho parlamentu a dnešná líderka opozičného „Demokratického hnutia“.

Na otázku novinára, či takýmito vyjadreniami neleje vodu na mlyn Ruska, povedala, že „realizácii ruských záujmov napomáhal práve Saakašvili, nakoľko pre Rusko bolo výhodné práve to, čo sa stalo, a Rusko teda mohlo nasadiť vojská v cchinvalskom rajóne a v Abcházsku“.

„Ak by sa Saakašvili správal normálne, tejto vojny by nebolo“, poznamenala. Nino Burdžanadze sa zdôverila, že dúfa vo víťazstvo v októbrových parlamentných voľbách, aby mohla napraviť vzťahy s Ruskom a obnoviť dôveru s Abcházmi a Osetínmi“.

„Pre Gruzínsko už nebezpečenstvo z Ruska nebude hroziť. Čo sa týka Západu, s ním budú nadviazané pragmatické vzťahy a nie vzťahy, založené na lži“, sľúbila Burdžanadze a vysvetlila, že táto „lož“ pozostáva zo šírenia klamstva o sľúbenom prijatí do NATO a EÚ gruzínskymi úradmi. 

V. Mikunda s využitím vz.ru,

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2133x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2698x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2455x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2210x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,