asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sankcie sú sankcie, ale biznis je biznis: ruská naftárska spoločnosť Lukoil si kúpila niekoľko sieti benzínových púmp v Belgicku, Holandsku a Luxembursku

 Aktuality

V prvom polroku tohto roka ruská naftárska spoločnosť Lukoil si kúpila niekoľko sieti benzínových púmp v Belgicku, Holandsku a Luxembursku. Informoval o tom jej prvý viceprezident Vladimír Nekrasov.

24 Jún
2016 20:29:32

 

Foto: Facebook

„Vlani sme pokračovali v optimizácii našich aktívov. V prvom polroku tohto roku sme predali siete benzínových púmp v pobaltských štátoch a v Poľsku a hneď na to na získané finančné prostriedky sme si kúpili podobné benzínové siete v Holandsku, Belgicku a Luxembursku. Urobili sme veľmi výhodný obchod,“ podčiarkol Nekrasov na tlačovej konferencii. 

Prezradil, že Lukoil predal rakúskej spoločnosti AMIC Energy Management GmbH cca 250 benzínových púmp v Litve, Lotyšsku a Poľsku. Pripomenul, že nie je to žiadne tajomstvo, veď o týchto plánoch už dávnejšie pred novinármi hovoril prezident spoločnosti Lukoil Vagit Alekperov. Nekrasov pre média prezradil aj dôvody týchto „rošád“.

„Čo ovplyvnilo tieto zmeny? V Lotyšsku, Litve a Poľsku sú silné protiruské nálady vo vláde a v radoch časti obyvateľstva. Nechceme podnikať v podobnej atmosfére. Preto na vedení sme rokovali – čo s tým – a dohodli sa, že naše aktivity z týchto štátov presunieme. V Holandsku, Belgicku a Luxembursku majú serióznejší a profesionálnejší vzťah k biznisu a politika ho tak neovplyvňuje, ako v pobaltských štátoch a Poľsku,“ vysvetlil Vladimír Nekrasov.   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 293x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1078x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 557x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 741x 👤eugenius
,