asfasdf ×

NázorObčana.sk

Japonským biznismenom za zapáčil Kerčský energetický most, chcú mať podobný – z Ruska do Japonska

 Aktuality

Na stretnutí s Vladimírom Putinom členovia japonskej podnikateľskej delegácie pochvaľovali Kerčský energetický most. Prízvukovali, že je to veľmi užitočná stavba a navrhli vybudovanie podobného energetického mostu medzi Japonskom a Ruskom.

26 Jún
2016 20:37:41

 

Foto: Facebook

Predseda Ruského zväzu priemyslu a podnikania Alexander Šochin potvrdil pre média, že zástupcovia veľkých japonských podnikov skutočne hovorili o tomto projekte s ruským prezidentom a myslia si to vážne: chcú vybudovať energetický most z ruského na japonské pobrežie.

„Navrhli viaceré možné varianty, ale najpravdepodobnejšie by sa dalo skôr zaoberať projektom energomostu z Ruska cez územie Mongolska a Kórei do Japonska,“ zdôraznil Alexander Šochin. Pripomenul, že už dávnejšie existuje plán vybudovania energetického mostu medzi ruským ostrovom Sachalin a Japonskom.

Projekty dodávok energií do Japonska vypracovali 3 ruské spoločnosti: Inter RAO, ktorá je členom holdingu RusGidro, RAO ES Vostok a Rosseť. Ruské média pripomínajú, že v súčasnosti v Japonsku je zakázaný import energií, preto otázka zrušenia tohto zákazu a povolenia distribúcie energií z Ruska do Japonska je to záležitosť rokovaní na medzivládnej úrovni. Analytici porovnávajú niektoré projekty budovania energetických mostov.

V súlade s projektom Inter RAO investície na realizáciu projektu môžu dosiahnuť 7 miliárd dolárov. Podľa tohto projekty by mal byť vybudovaný energetický most medzi pobrežiami dvoch susedných štátov a taktiež tepláreň na Sachaline s výkonom do 3 GWt. Celkovo by sa v rámci tohto projektu z Ruska do Japonska ročne distribuovalo cca 20 miliárd kWt/h.

RAO ES Vostok pripravuje realizáciu projektu výstavby energetického mostu do Japonska s výkonom 2 – 4 GWt. V súčasnosti spoločnosť stavia veľkú kondenzačnú elektráreň na Sachaline. Po dokončení prvej etapy výkon elektrárne dosahuje 120 MWt.

Posseť pripravuje v spolupráci s čínskymi a japonskými spoločnosťami vybudovanie takzvaného „Ázijského energetického prstenca“. Energie do Japonska sa budú dodávať asi dvoma trasami – z Vladivostoku a zo Sachalinu.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1183x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 895x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1055x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1373x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,