asfasdf ×

NázorObčana.sk

Japonským biznismenom za zapáčil Kerčský energetický most, chcú mať podobný – z Ruska do Japonska

 Aktuality

Na stretnutí s Vladimírom Putinom členovia japonskej podnikateľskej delegácie pochvaľovali Kerčský energetický most. Prízvukovali, že je to veľmi užitočná stavba a navrhli vybudovanie podobného energetického mostu medzi Japonskom a Ruskom.

26 Jún
2016 20:37:41

 

Foto: Facebook

Predseda Ruského zväzu priemyslu a podnikania Alexander Šochin potvrdil pre média, že zástupcovia veľkých japonských podnikov skutočne hovorili o tomto projekte s ruským prezidentom a myslia si to vážne: chcú vybudovať energetický most z ruského na japonské pobrežie.

„Navrhli viaceré možné varianty, ale najpravdepodobnejšie by sa dalo skôr zaoberať projektom energomostu z Ruska cez územie Mongolska a Kórei do Japonska,“ zdôraznil Alexander Šochin. Pripomenul, že už dávnejšie existuje plán vybudovania energetického mostu medzi ruským ostrovom Sachalin a Japonskom.

Projekty dodávok energií do Japonska vypracovali 3 ruské spoločnosti: Inter RAO, ktorá je členom holdingu RusGidro, RAO ES Vostok a Rosseť. Ruské média pripomínajú, že v súčasnosti v Japonsku je zakázaný import energií, preto otázka zrušenia tohto zákazu a povolenia distribúcie energií z Ruska do Japonska je to záležitosť rokovaní na medzivládnej úrovni. Analytici porovnávajú niektoré projekty budovania energetických mostov.

V súlade s projektom Inter RAO investície na realizáciu projektu môžu dosiahnuť 7 miliárd dolárov. Podľa tohto projekty by mal byť vybudovaný energetický most medzi pobrežiami dvoch susedných štátov a taktiež tepláreň na Sachaline s výkonom do 3 GWt. Celkovo by sa v rámci tohto projektu z Ruska do Japonska ročne distribuovalo cca 20 miliárd kWt/h.

RAO ES Vostok pripravuje realizáciu projektu výstavby energetického mostu do Japonska s výkonom 2 – 4 GWt. V súčasnosti spoločnosť stavia veľkú kondenzačnú elektráreň na Sachaline. Po dokončení prvej etapy výkon elektrárne dosahuje 120 MWt.

Posseť pripravuje v spolupráci s čínskymi a japonskými spoločnosťami vybudovanie takzvaného „Ázijského energetického prstenca“. Energie do Japonska sa budú dodávať asi dvoma trasami – z Vladivostoku a zo Sachalinu.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1156x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1692x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1618x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1424x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,