asfasdf ×

NázorObčana.sk

Japonským biznismenom za zapáčil Kerčský energetický most, chcú mať podobný – z Ruska do Japonska

 Aktuality

Na stretnutí s Vladimírom Putinom členovia japonskej podnikateľskej delegácie pochvaľovali Kerčský energetický most. Prízvukovali, že je to veľmi užitočná stavba a navrhli vybudovanie podobného energetického mostu medzi Japonskom a Ruskom.

26 Jún
2016 20:37:41

 

Foto: Facebook

Predseda Ruského zväzu priemyslu a podnikania Alexander Šochin potvrdil pre média, že zástupcovia veľkých japonských podnikov skutočne hovorili o tomto projekte s ruským prezidentom a myslia si to vážne: chcú vybudovať energetický most z ruského na japonské pobrežie.

„Navrhli viaceré možné varianty, ale najpravdepodobnejšie by sa dalo skôr zaoberať projektom energomostu z Ruska cez územie Mongolska a Kórei do Japonska,“ zdôraznil Alexander Šochin. Pripomenul, že už dávnejšie existuje plán vybudovania energetického mostu medzi ruským ostrovom Sachalin a Japonskom.

Projekty dodávok energií do Japonska vypracovali 3 ruské spoločnosti: Inter RAO, ktorá je členom holdingu RusGidro, RAO ES Vostok a Rosseť. Ruské média pripomínajú, že v súčasnosti v Japonsku je zakázaný import energií, preto otázka zrušenia tohto zákazu a povolenia distribúcie energií z Ruska do Japonska je to záležitosť rokovaní na medzivládnej úrovni. Analytici porovnávajú niektoré projekty budovania energetických mostov.

V súlade s projektom Inter RAO investície na realizáciu projektu môžu dosiahnuť 7 miliárd dolárov. Podľa tohto projekty by mal byť vybudovaný energetický most medzi pobrežiami dvoch susedných štátov a taktiež tepláreň na Sachaline s výkonom do 3 GWt. Celkovo by sa v rámci tohto projektu z Ruska do Japonska ročne distribuovalo cca 20 miliárd kWt/h.

RAO ES Vostok pripravuje realizáciu projektu výstavby energetického mostu do Japonska s výkonom 2 – 4 GWt. V súčasnosti spoločnosť stavia veľkú kondenzačnú elektráreň na Sachaline. Po dokončení prvej etapy výkon elektrárne dosahuje 120 MWt.

Posseť pripravuje v spolupráci s čínskymi a japonskými spoločnosťami vybudovanie takzvaného „Ázijského energetického prstenca“. Energie do Japonska sa budú dodávať asi dvoma trasami – z Vladivostoku a zo Sachalinu.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 459x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius
,