asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako Rusko zareaguje na agresiu?

 Aktuality

Vladimír Putin poslancom Štátnej dumy povedal, že začiatkom 20. storočia bol hlavnou hrozbou nacizmus, dnes je ňou terorizmus. „Treba vytvoriť súčasný mimoblokový systém kolektívnej bezpečnosti, rovnoprávny pre všetky štáty“, podčiarkol.

27 Jún
2016 19:20:02

 

Foto: Facebook

Rusko bolo vždy prístupné na posudzovanie tejto otázky a neraz oznamovalo svoju pripravenosť na dialóg. „Lenže pokiaľ sme opäť pripravení, ako tomu bolo aj v predvečer 2. sv. vojny, kladnú reakciu v rámci odvety nevidíme. Naopak, NATO posilňuje agresívnu rétoriku a agresívne správanie vedľa našich hraníc“, poznamenal Putin. „Za týchto okolností sme povinní venovať osobitnú pozornosť úlohám, ktoré majú súvis s posilňovaním obranyschopnosti nášho štátu“, dodal.

Putin tiež poukázal na tragédiu dátumu 22. júna. „Pred 75 rokmi hitlerovské Nemecko zákerne vpadlo na územie Sovietskeho zväzu, začala sa Veľká vlastenecká vojna. Vojnu rozpútali nacisti. Ich ideológia nenávisti, slepá sebadôvera vo vlastnú výnimočnosť a neomylnosť, snaha o svetovládu, priviedli k najväčšej tragédii 20. storočia“, vyhlásil ruský prezident.  

„Hlavné ponaučenie z minulej vojny je známe – že by sa bola dala odvrátiť. Stačilo na to len tvrdo a zavčasu skrotiť rozpustených nacistov a ich prisluhovačov, čo sa však nestalo. Na priame návrhy Sovietskeho zväzu, nášho štátu, na spoločné konanie a kolektívnu obranu prišlo buď priame odmietnutie, alebo sa tieto návrhy jednoducho zahovárali“, dodal Vladimír Putin.

Podľa dni.ru, preklad srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 639x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 918x 👤eugenius
,