asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako nazerať na Putinovu „bleskovú návštevu“ Číny?

 Aktuality

Výsledky cesty ruského prezidenta, ktorá sa začala i skončila 25. júna, majú osobitný význam, pretože vytvorili možnosť na ďalšie plánovanie a projektovanie strategickej súčinnosti partnerstva Číny a Ruska.

29 Jún
2016 19:40:17

 

Foto: YouTube

Agentúra Nová Čína píše, že súčasná návšteva hovorí o troch trendoch rozvoja medzištátnych vzťahov Ruska a Číny.  

Prvý trend – jednoznačná snaha o vybudovanie spravodlivého a racionálneho svetového poriadku. „Osobitnú pozornosť si tu zasluhujú tri dokumenty, ktoré boli uverejnené počas návštevy Putina v Číne: čínsko-ruské spoločné vyhlásenie o upevnení globálnej strategickej stability; spoločné vyhlásenie o spolupráci v oblasti rozvoja informačného priestoru; deklarácia o zvýšení úlohy medzinárodného práva. Jednotné a zosúladené konanie Číny a Ruska v rade otázok svedčí o tom, že obe strany sa stávajú rozhodujúcim faktorom a konštruktívnou silou napomáhajúcou globálnemu mieru a stabilite“.

Druhý trend – prehĺbenie vzájomnej politickej dôvery a strategickej súčinnosti. „Počas stretnutí s prezidentom Putinom sa predseda Stáleho výboru Všečínskeho zhromaždenia ľudových zástupcov  Čang Te-ťiang obrátil pozornosť na to, že ide už o 15. návštevu Putina v Číne.  A za ostatné roky predseda Si Ťin-pching už päťkrát navštívil Rusko. Takéto časté stretnutia sú v medzinárodnej praxi zriedkavosťou.“

Tretím trendom – je vraj pripravenosť na ešte kvalitnejšiu všestrannú spoluprácu. „Počas návštevy prezidenta Putina v Číne bolo oboma stranami podpísaných vyše 30 dokumentov o spolupráci, ktoré sa týkajú obchodu, ekonomiky, infraštruktúry, technologických inovácií, poľnohospodárstva, financií, energetiky, médií atď.

Čínsky list Global Times sa tiež nechal počuť, že spoločné vyhlásenie Ruska a Číny hovorí o „širokom spoločnom konsenze medzi dvomi lídrami proti hegemónii USA“.

Podľa ria.ru, preklad srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 474x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 540x 👤eugenius
,