asfasdf ×

NázorObčana.sk

Die Zeit: NATO "stená a narieka", no nehrozí

 Aktuality

NATO je zastaraná vojenská aliancia, cvičenia ktorej predviedli, že len „stená a narieka“, píšu nemecké noviny Die Zeit. Konkrétne autor J. Bittner porovnáva NATO s chatrnou stavbou, ktorá sa z nejakého dôvodu ešte nerozpadla.

05 Júl
2016 19:54:07

 

Foto: Facebook

Strategická nestabilita – presne takto sa nazýva daný stav. Niekedy sa takéto domy nerozpadnú len preto, že steny sú držané tapetami. „A ak hovoríme o najväčších manévroch od konca studenej vojny, potom o NATO, ako o najsilnejšom obrannom zoskupení v dejinách, sa dá povedať to isté“, myslí si Bittner. Ak vojenskí experti z Kremľa milostivo nazývajú vojenské cvičenia pri svojich hraniciach „hrozbou“, tak tieto šumy ohľadne cvičenia Anakonda v Poľsku je lepšie považovať za stenanie a náreky.

J. Bittner si však kladie aj otázku, na čo vlastne aliancia vôbec existuje? A aby na ňu správne odpovedal, cvičenia Anakonda sa zúčastnil aj osobne, pričom pohovoril si aj s ich účastníkmi. Napríklad s generálom Benom Hodgesom, ktorý predtým vyhlasoval, že Rusko by dokázalo Pobaltsko dobyť za 36 – 60 hodín (Na to sa zase urazili Rusi, ktorí tvrdia, že na niečo také im stačí hodina – pozn. red.).

Čo sa týka cvičenia Anakonda, už pri jeho plánovaní bolo jasné, že tu vôbec nejde o cvičenie NATO, ale o manévre poľských ozbrojených síl. Bez ohľadu na to, že sa ich zúčastnilo 25 tisíc vojakov z 22 členských štátov.

Najvýstižnejšie to vyjadrili Nemecko a Francúzsko, podľa ktorých tieto cvičenia sú príliš provokatívne voči Rusku, povedal Bittnerovi Hodges.  

Podľa ria.ru, preklad srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 636x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 917x 👤eugenius
,