asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ramzan Kadyrov varoval tureckého prezidenta, aby vydal do Ruska teroristov, po ktorých je vyhlásené medzinárodné pátranie

 Aktuality

Hlava Čečenska Ramzan Kadyrov vyzval cez svoju stránku na Instagram prezidenta Turecka Recepa Tayyipa Erdogana, aby vydal do Ruska teroristov, po ktorých je vyhlásené medzinárodné pátranie.

07 Júl
2016 22:43:43

Foto: Instagram

„Ak tureckým úradom chýbajú údaje o teroristoch, tak im ich po niekoľký krát zopakujem. Píšte si! Tarchan Gazijev, Achmad Umarov, Achmad Patajev, Širvani Basajev, Michran Saidov, Rizvan a Usama Jakubovy, Aslanbek Vadalov, Movsar Čatajev, Chadi Alaschanov, Rustam Naurbajev, Širvani Basajev, ich ideovým vodcom je Movladi Udugov. Pomerne pokojne sa cítia na „tureckom pobreží“, píše hlava Čečenska.

Kadyrov poznamenal, že upozorňoval turecké silové orgány o možných teroristických aktoch, no oni neprijali na to žiadne opatrenia a teda dostali za to tragédiu na letisku Ataturka. „V Ankare som osobne upozornil vtedajšieho ministra vnútra Besira Atalaja o hrozbe z ich strany. Ubezpečili ma, že bude prijaté rozhodnutie o ich vydaní, ale žiadne činy nenasledovali“, oznámil Ramzan Kadyrov.

Podľa Kadyrovových slov, Achmed Čatajev, ktorého nazývajú organizátorom teroristického aktu na istambulskom letisku, dostával „zelenú“ od špeciálnych služieb Švédska, Belgicka, Bulharska a Ukrajiny. Čatajev mal rakúske občianstvo, gruzínsky pas a osobne sa poznal so Saakašvilim. Rusko po ňom vyhlásilo medzinárodné pátranie, lenže uvedené štáty ho vydať odmietli.

„Špeciálne služby Turecka nemohli nevedieť, čím sa zaoberá. V snahe „nasoliť“ Rusku, západné špeciálne služby si vychovali Čatajeva a musia za to niesť zodpovednosť“, presvedčený je Kadyrov. „Som rád, že vzťahy medzi Tureckom a Ruskom sa vracajú do normálnych koľají. Ešte raz žiadam Erdogana prijať rozhodnutie o vydaní teroristov,“ napísal Ramzan Kadyrov.

Podľa kp.ru, preklad srspol.sk

Video si môžete vidieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 559x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 481x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 717x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 992x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,