asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Rusku nevedia, kde majú umiestniť Ježiša Krista: miesto pre najväčšiu na svete sochu hľadajú v Petrohrade

 Aktuality

V Petrohrade hľadajú vhodné miesto na umiestnenie najväčšej na svete sochy Ježiša Krista – diela známeho ruského sochára Zuraba Cereteliho. V petrohradskej radnici prízvukujú, že nie je ľahké nájsť vhodné miesto pre 80 metrov vysokú sochu.

11 Júl
2016 21:28:23

 

Foto: Facebook

Petrohradská radnica sa momentálne zaoberá niekoľkými návrhmi, kde môže byť umiestnená obrovská socha. V tlačovej službe gubernátora Leningradskej oblasti prezradili, že zo všetkých variantov do úvahy pripadajú asi 2-3 /viď foto/: úplne centrum Petrohradu, areál Nevského parku a Koltušská vyvýšenina.

Myšlienku umiestniť sochu v Petrohrade vyslovil samotný sochár Cereteli. S podobným návrhom sa obrátil na vedenie Petrohradu. Predtým túto sochu plánovali umiestniť v meste Soči, ale vhodné miesto nenašli. Toto 80-metrové dielo /33-metrová socha a 47-metrovy podstavec/ je najvyšším vyobrazením Ježiša Krista vo svete. 

Donedávna tento titul patril soche v poľskom Swiebodzine. Je zaujímavé, že všetky najväčšie sochy Ježiša Krista vo svete meria približne 30 metrov, výška celého diela je však odlišná kvôli rozmerom podstavca. Ten je najväčším v prípade diela Zuraba Cereteliho a preto sa nová socha stala najväčšou na svete.

Najprv toto prvenstvo vyše polstoročia patrilo soche v brazílskom Rio de Janejru. Celé dielo vybudované v r.  1931 meralo 38 metrov /30-metrová socha a 8-metrový podstavec/. Potom v r. 1994 postavili podobnú sochu v Bolívii: 40 metrové dielo /34-metrová socha a 6-metrový  podstavec/. Už o 16 rokov túto česť získalo Poľsko, keď tu postavili 52-metrové dielo /36-metrová – dodnes najvyššia vo svete socha a 16-metrový podstavec/. Onedlho najväčšie dielo venované Ježišovi Kristovi sa bude nachádzať v ruskom Petrohrade. Bude to až 80-metrové dielo /33-metrová socha a 47-metrový podstavec/. V krátkom čase petrohradská radnica sa predsa rozhodne, kde bude stať najväčší Ježiš Kristus vo svete.   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 489x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 666x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 527x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 778x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,