asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Rusku nevedia, kde majú umiestniť Ježiša Krista: miesto pre najväčšiu na svete sochu hľadajú v Petrohrade

 Aktuality

V Petrohrade hľadajú vhodné miesto na umiestnenie najväčšej na svete sochy Ježiša Krista – diela známeho ruského sochára Zuraba Cereteliho. V petrohradskej radnici prízvukujú, že nie je ľahké nájsť vhodné miesto pre 80 metrov vysokú sochu.

11 Júl
2016 21:28:23

 

Foto: Facebook

Petrohradská radnica sa momentálne zaoberá niekoľkými návrhmi, kde môže byť umiestnená obrovská socha. V tlačovej službe gubernátora Leningradskej oblasti prezradili, že zo všetkých variantov do úvahy pripadajú asi 2-3 /viď foto/: úplne centrum Petrohradu, areál Nevského parku a Koltušská vyvýšenina.

Myšlienku umiestniť sochu v Petrohrade vyslovil samotný sochár Cereteli. S podobným návrhom sa obrátil na vedenie Petrohradu. Predtým túto sochu plánovali umiestniť v meste Soči, ale vhodné miesto nenašli. Toto 80-metrové dielo /33-metrová socha a 47-metrovy podstavec/ je najvyšším vyobrazením Ježiša Krista vo svete. 

Donedávna tento titul patril soche v poľskom Swiebodzine. Je zaujímavé, že všetky najväčšie sochy Ježiša Krista vo svete meria približne 30 metrov, výška celého diela je však odlišná kvôli rozmerom podstavca. Ten je najväčším v prípade diela Zuraba Cereteliho a preto sa nová socha stala najväčšou na svete.

Najprv toto prvenstvo vyše polstoročia patrilo soche v brazílskom Rio de Janejru. Celé dielo vybudované v r.  1931 meralo 38 metrov /30-metrová socha a 8-metrový podstavec/. Potom v r. 1994 postavili podobnú sochu v Bolívii: 40 metrové dielo /34-metrová socha a 6-metrový  podstavec/. Už o 16 rokov túto česť získalo Poľsko, keď tu postavili 52-metrové dielo /36-metrová – dodnes najvyššia vo svete socha a 16-metrový podstavec/. Onedlho najväčšie dielo venované Ježišovi Kristovi sa bude nachádzať v ruskom Petrohrade. Bude to až 80-metrové dielo /33-metrová socha a 47-metrový podstavec/. V krátkom čase petrohradská radnica sa predsa rozhodne, kde bude stať najväčší Ježiš Kristus vo svete.   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 937x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 879x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 891x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1738x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,