asfasdf ×

NázorObčana.sk

Partnerstvo s NATO sa skončilo, Rusko musí reagovať

 Aktuality

„Studená vojna sa neprerušila a vidina partnerstva s NATO je skončená. Ruská elita si musí uvedomiť začiatok vzniku novej ostrej fázy vo vzťahoch so Západom a adekvátne na to zareagovať.“

12 Júl
2016 19:10:09

 

Foto: Facebook

Vyhlásil to prvý podpredseda ekonomického výboru ruského senátu Michail Jemeľjanov. Povedal to v súvislosti s tým, že generálny tajomník NATO v sobotu 9. 7. vyhlásil, že lídri štátov sa dohodli, že vzťahy s Ruskom budú založené „na obrane a dialógu“. NATO a Rusko už podľa neho nie sú strategickí partneri, no zatiaľ tiež nevedú studenú vojnu. Prvé, čo si treba, podľa Jemeľjanova, politickej elite Ruska prehodnotiť, tak to sú vzťahy so Západom.

„Vidina partnerstva sa skončila už dávno a to si treba jasne priznať, pretože značná časť našej elity nazerá na roztržku s NATO, ako na niečo dočasné, ako na nedorozumenie medzi svojimi ľuďmi, ktorá sa rýchlo pominie. Ona sa však neskončí ani vtedy, ak v téme Ukrajiny v niečo ustúpime“, povedal Jemeľjanov.

„Problém už nie je v NATO, ale vo vnútri Ruska. Naše elity musia pochopiť, že sme vošli do novej ostrej fázy vzťahov so Západom, že na to musíme adekvátne reagovať nielen zahraničnopoliticky, ale aj vnútropoliticky“, dodal poslanec.

Podľa jeho slov NATO nazeralo na Rusko ako na geopolitického protivníka počas 1990-tych  a 2000-ich rokov, no toto súperenie nezískalo ostrú formu do momentu, ako Moskva vyhlásila svoje záujmy blízkom zahraničí. „Každému nepredpojatému pozorovateľovi, ktorý sa čo len trochu vyzná v medzinárodných vzťahoch, musí byť dávno jasné, že studená vojna beží, resp. od roku 1991 sa ani nikdy neskončila“, zdôraznil Jemeľjanov.  

Podľa ria.ru, preklad srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 287x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1075x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 556x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 738x 👤eugenius
,