asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kyodo News: USA a Japonsko sa dohodli na zmene Dohody o štatúte Ozbrojených síl USA v Japonsku kvôli častým zločinom páchaným americkými vojakmi

 Aktuality

USA a Japonsko na žiadosť ostrovnej krajiny sa museli dohodnúť na zmene pravidiel hry pobytu amerických vojakov v Japonsku. Ku zmenám dochádza, pretože americké vojaci páchajú v Japonsku veľa trestných činov.

14 Júl
2016 19:19:06

 

Foto: Facebook

Začalo sa to tým, že verejnosť a vedenie mesta Okinava požiadali o zmenu niektorých bodov dohody o pobyte amerických vojakov v Japonsku, ktorá bola podpísaná ešte v r. 1960. Situáciu vyhrotilo aj nedávne zatknutie zamestnanca americkej vojenskej základne, ktorý sa podozrieva zo znásilnenia a vraždy mladej japonskej ženy.   

Kyodo News uvádza, že podrobnosti novej dohody o pobyte amerických vojakov v Japonsku oznámia už v krátkom čase. Pripomína, že na Okinave je sústredených 75 percent všetkých amerických vojenských objektov v Japonsku. Podotýka, že stará dohoda bola orientovaná výlučne na ochranu práv amerických vojakov a japonská prokuratúra nemohla ich obviňovať za spáchané zločiny na území tejto krajiny. 

Pred niekoľkými dňami Japonsko vyjadrilo protest v súvislosti s ďalším trestným činom, ktorý spáchal americký vojak. Opitý Američan spôsobil vážnu dopravnú nehodu s ťažkými následkami. Japonské média pripomínajú, že americké velenie úplne zrušilo zákaz použitia alkoholických nápojov pre svojich vojakov, ktorý zaviedlo predtým.

Japonské média uvádzajú aj príklady ďalších „hrdinských činov“ amerických vojakov, ktoré spáchali v ostatných dňoch. Zatkli príslušníka americkej námornej pechoty, ktorý v lese zavraždil mladú japonskú ženu, a dokonca zatkli aj americkú vojačku, ktorá taktiež šoférovala „pod parou“ a spôsobila ťažkú dopravnú nehodu.   

Japonskí novinári prízvukujú, že zmenu starej dohody o pobyte amerických vojakov v Japonsku zapríčinila aj nedávna 65-tisícová akcia protestu miestnych obyvateľov na Okinave.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 869x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1451x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1399x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1234x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,