asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kyodo News: USA a Japonsko sa dohodli na zmene Dohody o štatúte Ozbrojených síl USA v Japonsku kvôli častým zločinom páchaným americkými vojakmi

 Aktuality

USA a Japonsko na žiadosť ostrovnej krajiny sa museli dohodnúť na zmene pravidiel hry pobytu amerických vojakov v Japonsku. Ku zmenám dochádza, pretože americké vojaci páchajú v Japonsku veľa trestných činov.

14 Júl
2016 19:19:06

 

Foto: Facebook

Začalo sa to tým, že verejnosť a vedenie mesta Okinava požiadali o zmenu niektorých bodov dohody o pobyte amerických vojakov v Japonsku, ktorá bola podpísaná ešte v r. 1960. Situáciu vyhrotilo aj nedávne zatknutie zamestnanca americkej vojenskej základne, ktorý sa podozrieva zo znásilnenia a vraždy mladej japonskej ženy.   

Kyodo News uvádza, že podrobnosti novej dohody o pobyte amerických vojakov v Japonsku oznámia už v krátkom čase. Pripomína, že na Okinave je sústredených 75 percent všetkých amerických vojenských objektov v Japonsku. Podotýka, že stará dohoda bola orientovaná výlučne na ochranu práv amerických vojakov a japonská prokuratúra nemohla ich obviňovať za spáchané zločiny na území tejto krajiny. 

Pred niekoľkými dňami Japonsko vyjadrilo protest v súvislosti s ďalším trestným činom, ktorý spáchal americký vojak. Opitý Američan spôsobil vážnu dopravnú nehodu s ťažkými následkami. Japonské média pripomínajú, že americké velenie úplne zrušilo zákaz použitia alkoholických nápojov pre svojich vojakov, ktorý zaviedlo predtým.

Japonské média uvádzajú aj príklady ďalších „hrdinských činov“ amerických vojakov, ktoré spáchali v ostatných dňoch. Zatkli príslušníka americkej námornej pechoty, ktorý v lese zavraždil mladú japonskú ženu, a dokonca zatkli aj americkú vojačku, ktorá taktiež šoférovala „pod parou“ a spôsobila ťažkú dopravnú nehodu.   

Japonskí novinári prízvukujú, že zmenu starej dohody o pobyte amerických vojakov v Japonsku zapríčinila aj nedávna 65-tisícová akcia protestu miestnych obyvateľov na Okinave.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,