asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sýrska armáda obsadila okres Al-Khalidiyah v provincii Aleppo

 Aktuality

Sýrska armáda dosiahla ďalší úspech a po prudkých bojoch obsadila okres Al-Khalidiyan v provincii Aleppo a takmer celú priemyselnú zónu Al-Layramoun. Zástupcovia velenia sýrskej armády to potvrdili pre agentúru Al-Masdar News.

14 Júl
2016 19:21:13

 

Foto: Al-Masdar News

Uviedli, že jednotky 4. mechanizovanej divízie a Republikánskej gardy neskoro večer oslobodili posledné budovy na okraji okresného mesta Al-Khalidiyan, ktoré sa nachádzali pod kontrolou islamistov: centrálu plynovej spoločnosti, tržnicu a závod na výrobu skla. Sýrske média prízvukujú, že je to najväčší úspech sýrskej armády v ostatných dvoch rokoch, pretože doposiaľ boje v Aleppe mali skôr pozičný charakter po prvý raz sýrska armáda obsadila tak veľké územie.

V rukách islamistov ešte zostáva autobusová stanica. Vládne jednotky ostreľujú námestie Al-Layramounu, vybudovali svoje pozície vo vzdialenosti iba 50 metrov od zákopov islamistov. Jednotky sýrskej armády sa snažia obkľúčiť islamistov a nachádzajú sa vo vzdialenosti iba 2 kilometrov od špeciálnej jednotky Tigre, ktorá taktiež sa snaží uzatvoriť úplne obkľúčenie ozbrojencov DAISu v Al-Mallahu.

Sýrske média poukazujú na to, že na hranici okresu Al-Layramoun prechádza diaľnica   Castillo, ktorú vládne jednotky ostreľujú z obidvoch strán. Očakáva sa, že špeciálna jednotka Tigre pod velením plukovníka Suheila Al-Hassana čoskoro dostane rozkaz, aby obsadila celú túto dôležitú dopravnú tepnu. Doposiaľ táto diaľnica slúžila ako posledná „cestička“, po ktorej sa potraviny a zbrane dopravovali pre niekoľko tisíc ozbrojencov DAISu, obkľúčených v Aleppe. V meste sa nachádza aj 250 tisíc civilistov, ktorí sa nedobrovoľne ocitli v pasci.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 648x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 769x 👤eugenius
,