asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Rusko je agresor a NATO je mierumilovný „podnik“, ktorý zachraňuje svet, alebo je predsa všetko postavené na hlavu?

 Aktuality

Nemecký minister zahraničia Frank-Walter Steinmeier kritizoval NATO za to, že vyvoláva hádky s Ruskom a hneď sa spustila politická a mediálna lavína: všetci nás presviedčajú, že Moskva je agresor a NATO je dobrý ujo lekár, ktorý zachráni tento svet..

16 Júl
2016 19:15:38

 

Foto: Facebook

Ahoj, Jožo, čo hovoríš na summit NATO vo Varšave? Už sa nemusíme obávať o našu bezpečnosť? Východné hranice Európskej únie posilnia a už nič nám nehrozí?

Aha, a predtým nám niečo hrozilo? Kto by nás napadol – Ukrajina, Moldavsko, Bielorusko?

Žartíčky. Veď presne vieš, o čo ide. Predsa máme ochrániť naše hranice pred Ruskom.

Jaj, akože Rusko nás mieni prepadnúť? Nič o tom neviem. Prepáč, Voloďa Putin mi dnes ešte nevolal, takže neviem, že by sa rozhodol napadnúť Európsku úniu. A tebe už volal?

Prosím ťa. V každom žarte je štipka... žartu. Posmievaš sa, ale situácia je vážna. A čo Krym, a čo Donbas? Nemajú v tom Rusi prsty? Kde je záruka, že to nepotiahnu ďalej a neodhodlajú sa, ako to tvrdia, ochraňovať Rusov – teraz už aj napríklad v Pobaltsku?

Putin nemá nič iné na starosti, iba sníva o tom, ako napadnúť pobaltské štáty? Čítaš priveľa meinstreamu. Kým Rusi pokojne sedia doma a žiadajú, aby sa na Donbase prestalo strieľať, NATO organizuje obrovský summit, vojenské cvičenia Anakonda s 30 tisíckami vojakov a ťažkou technikou a v súčasnosti sa 3 tisíc natovských vojakov „zabáva“ na Ukrajine v rámci takmer mesačných vojenských cvičení - nacvičujú odpoveď na „agresiu“ Ruska proti Poľsku, Ukrajine, Pobaltským krajinám, Bruselu, Berlínu, ba ja Washingtonu. „Agresor“ ticho sedí doma a pije čaj... či vodku? A mierumilovní vojaci NATO stále cvičia. Preto všetci nás presviedčajú, že práve Rusi sú agresori. Čo si dovoľujú: rozťahujú sa tam, vo svojej krajine...  

Ale faktom je, že anektovali Krym a podporujú separatistov na Donbase. Samozrejme, nik nechce, aby Rusi boli naši vojnoví nepriatelia, ale všetci vidíme, že ohrozuje našu bezpečnosť.  Keď anektovali Krym a zamiešali sa do vojny na Donbase, kde je istota, že neurobia to isté aj v iných regiónoch? A práve to Pobaltsko je najviac ohrozené.

Jasné, že je ohrozené, ale nie ruskými zbraňami, ale hlúposťou a klamstvami našich a zaoceánskych politikov a médií. Američania potrebujú obkľúčiť a zlikvidovať Rusko a snažia sa to urobiť, ako vždy cudzími rukami. Na to majú NATO, Európsku úniu, našich debilných politikov a média. Komu by sa páčilo, keby mu pred nos pchali vojakov a ťažkú techniku? Stratégovia z NATO Rusov presviedčajú, že je to iba tak, obyčajné armádne šachy  a vojaci NATO na ruských hraniciach sú iba na dovolenke a prišli tam zahrať si poker. Tak na oplátku Rusi na svoje hranice nasačkujú rakety – iba tak, na odháňanie komárov. A zasa kvôli hlúposti európskych politikov vznikne nervozita a napätá situácia medzi EÚ a Ruskom a Američania sa zasa budú usmievať od ucha k uchu. Snažia sa poštvať proti sebe nás a Rusov a nech sa navzájom pozabíjajme a Američania budú vládnuť svetu. Je to stará pesnička.  

To sú iba tvoje konšpiračné teórie. Čo máš proti summitu NATO v Poľsku? Členské krajiny iba museli odpovedať na súčasné výzvy. Na jednej strane odpovedali na obavy Poľska a pobaltských členov aliancie z prípadnej ruskej provokácie, na druhej strane demonštrovali jednotu európskych krajín, ktorá bola brexitom otrasená. Nič viac.

A samozrejme, tých pár tisíc vojakov navyše na ruských hraniciach nás určite ochránia pred ruskou agresiou!! Toto je hra iba pre debilov. Ak by bolo treba, Rusi týchto vojačikov rozprášia za pár minút. Tak načo ich tam dali? Chcú iba rozoštvávať Rusov – nič iné. Dokonca si to takto vnímajú aj ruskí politici, ktorí majú celkom dobré vzťahy so Západom. Napríklad, aj súdruh Gorbačov povedal, že NATO sa chystá na „horúcu“ fázu konfliktu s Ruskom. Fakt, sme debili. Kvôli tomu, aby Američania si zarobili o pár miliárd viac, hádame sa s Rusmi, štrngáme hračkárskymi zbraňami, sami seba dusíme v sankčnej vojne a žijeme podľa princípu: „Som šťastný, keď susedovi zdochne koza.“ Blázinec...

Všetko je úplne inak, ale ty máš iné názory. Samozrejme, netvrdím, že je všetko v poriadku. Snažíme sa chrániť Ukrajinu, ale na druhej strane – čo robíme? Uvaľujeme na Rusko ekonomické sankcie a popritom roztáčame veľký biznis - Nord Stream II, ktorý môže iba zvýšiť strategickú závislosť európskych štátov od ruských dodávok surovín a zároveň zatĺkať posledný klinec do rakvy Ukrajiny. Mimochodom, keď to všetko pôjde mimo Ukrajine, pôjde to aj mimo Slovenska. Aj nás to poškodí.

A nezapríčinili sme si to sami? Nemyslím Slovensko, ale Európska únia. Súčasné kyjevské vedenie sa snaží vyvolať čo najhlasnejšiu hádku s Moskvou – ako potom Rusi môžu distribuovať ropu a plyn cez Ukrajinu? Logicky hľadajú iné chodníčky. Veď nechcú zrušiť tranzit, chcú iba to, aby bol stabilný a výhodný pre všetkých. Ale Ukrajinci hocikedy zasa môžu zatvoriť kohútik alebo vo veľkom kradnúť suroviny. Namiesto toho, aby sa hádal s Ruskom, Brusel by mal pritlačiť na Ukrajinu, aby dodržala všetky pravidla hry a neohrozovala tranzit plynu. Potom by ani tranzit cez Slovensko nebol ohrozený. Rusi určite nebudú dobrovoľne rušiť tranzitné trasy ropy a plynu. Takže na víne je niekto iný...

Pozri sa, rozmýšľajme pokojne a triezvo. Chceme to alebo nechceme, páči sa nám to, alebo nie, bezpochyby HATO  je to jediná sila, ktorá je schopná garantovať našu bezpečnosť. Nič iné zatiaľ nevymysleli. My sme predsa členskou krajinou NATO.

No veď to je tá najväčšia somarina. NATO je to akurát ten pravý veľvyslanec mieru! Rozpútava vojny všade, kde sa len dá. Juhoslávia, Irak, Afganistan, Sýria, Líbya... Mám pokračovať? Ukáž mi aspoň jeden príklad, kde zasiahli vojaci NATO a nastolili mier. Vždy to bolo naopak: rozpútali vojnu, ktorá trvala alebo trvá desaťročia... Je to zločinecká organizácia.

Zasa  opakuješ tie tvoje somariny. Kritizuješ ma, že čítam meinstream, tak neviem, ktoré média ty čítaš, keď tvrdíš podobné žvasty. Ja čítam odborníkov...

Akých?! Tých, ktorí vymýšľajú bludy, strašia verejnosť úplnými kreténskymi teóriami a  potom žiadajú vojenské posily? Akurát v našich meinstreamových médiách som sa dočítal, že podľa nedávno publikovanej štúdie by ruská armáda bola schopná obsadiť Pobaltsko do 36 hodín a preto treba chrániť Pobaltsko a poslať tam vojska a techniku! Vymysleli kravinu, že Rusi za 36 hodín obsadia pobaltské štáty – a to znamená, že tam treba poslať vojsko. A ani sa tých Rusov neopýtali, prečo by napádali pobaltské štáty... Načo by im to bolo treba? Najprv vyvolávajú zúfalú hystériu a potom strašia obyvateľstvo a rozmiestňujú vojakov.  

Akú hystériu? A čo Krym, a čo Donbas? A čo vojenské výdavky Ruska v posledných rokoch, ktoré rástli závratným tempom? A keby nepoklesli ceny ropy a plynu, tak by v tom pokračovali aj dnes. Rusko modernizuje svoju armádu. Ty nevidíš, čo sa deje?

Alebo ty nevidíš? Američania majú menší vojenský rozpočet ako Rusi? Alebo mnohonásobne väčší? A pridaj k tomu rozpočet všetkých členských krajín NATO. Rusi približujú svoju armádu k nám alebo NATO sa usadilo už na ruských hraniciach a takmer celé ho obkľúčilo? Kto na koho útočí a kto koho obkľučuje: keci sú keci, ale realita je realita. Buď objektívny.  

Prosím ťa – Rusko neútočí? Ukrajina a Gruzínsko by o tom mohli porozprávať... A čo  Moldavsko? Žije v napätí, či sa zo separatistického Podnesterska, kde má Rusko základne, nevznikne druhý Donbas. Rusi sú majstri hybridnej vojny.

Čo to zasa sem pletieš nejakú hybridnú vojnu? V tej sú majstri Američania: hlavne sa snažia ju vykonávať cudzími rukami a na cudzom území – presne to robia v Európe. A my, ako babky, usmievame sa a hádame sa s Rusmi. Utiahneme si opasky, budeme si navzájom rozbíjať ksichty – hlavné, aby Američania bolo spokojní. Čo sa to stalo z našej matičky Európy? Je to už stará, sprostá chudera. Potrebuje odborné liečenie – ak ešte nie je neskoro. 

Hovor si čo chceš, ale podporujem aktivity NATO. Aj tie vojenské cvičenia, aj ten summit vo Varšave. Bol to varovný signál pre Rusko, že prípadný útok na niektorú z členských krajín NATO by znamenal konflikt s celou alianciou. Len to ho zastaví.

Aha, a sprostí Rusi nevedia, že keď náhodou vystrelia smerom na Varšavu, Vilnius či Prahu, budú mať na krku celú alianciu? Načo by to robili? Nemajú nič iné na starosti, iba chcú na nás útočiť? Dokedy budeš veriť všetkým hororovým rozprávkam tupých ujov spoza oceánu a našich európskych sluhov? A čo by tak, pre srandu králikov, naši politici sa pokúsili nehádať sa s Rusmi a neštrngať zbraňami? Možno by ani Rusi nepohli svoje zbrane o meter smerom ku nám? Čo tak skúsiť urobiť takúto srandu? Alebo máme plné gate z Američanov?  

Čo sem furt pletieš Američanov? Amerika je Amerika a Európa je Európa. Nik nám nebude rozkazovať, čo máme a čo nemáme robiť. USA a EÚ sú partneri.

Aha, partneri – pán a lokaj. Sú to presne takí „rovnoprávni“ partneri, ako USA a Ukrajina. Dokonca ten Erdogan sa správa ako „menší otrok“ a je aspoň trochu samostatnejší. Sám sa pohádal s Rusmi, ale aj sám sa s nimi snaží zmieriť. Aj v prvom, aj v druhom prípade sa mu darilo... Fakt, hanbím sa za Európsku úniu: keby sme sa ako Turecko správali aspoň trochu samostatnejšie! Stále viac sa premieňame na americkú kolóniu a to neveští nič dobre. Sme hrdí slobodní ľudia alebo otroci? Máš právo mať svoj názor, ale, dúfam, voľakedy aj ty pochopíš, že NATO je zločinecká organizácia, ktorá vyvoláva vojny a smrť a musíme čo najskôr vystúpiť z tohto „podniku“. Mier dokážeme zabezpečiť aj inými spôsobmi...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1174x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1707x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1635x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1446x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,