asfasdf ×

NázorObčana.sk

Veľká Británia odchádza z jednotného trhu. Premiérka zrušila ministerstvo

 Aktuality

Vo Veľkej Británii to vrie. Vláda potvrdila svoj zámer odísť z jednotného európskeho trhu v rámci svojho odchodu z Európskej únie. Túto informáciu oznámil nový minister financií Veľkej Británie Philip Hammon, ktorého vymenovala Theresa Mayová.

17 Júl
2016 18:45:53

 

Foto: Facebook

Philip Hammond potvrdil, že jeho krajina odchádza z jednotného trhu kvôli svojmu rozhodnutiu opustiť Európsku úniu, avšak bude naďalej rokovať o získaní prístupu na jednotný európsky trh. „Otázkou je, ako budeme rokovať s Európskou úniou - nie z pohľadu že budeme súčasťou jednotného trhu, ale z pohľadu, že sme aj naďalej blízki susedia a obchodní partneri“, podčiarkol.

Nový minister financií taktiež prízvukoval: „Prial by som si, aby sme získali prístup k jednotnému trhu pre britské spoločnosti, aby sme mohli predávať tovary a služby na trh Európskej únie a zároveň využívať výhody tovarov a služieb z Európskej únie tak, ako je to teraz“,“ zdôraznil.

Poznamenal, že v krátkodobom čase Veľká Británia bude čeliť viacerým problémom v riadení hospodárstva v následku šoku kvôli rozhodnutiu z 23. júna opustiť Európsku úniu. „Táto skutočnosť otriasla dôverou európskych partnerov a spôsobila, že mnohé podniky pozastavili investičné rozhodnutia, ktoré robili.“  Nový minister financií poukázal na potrebnosť vyslania signálu, ktorý tieto spoločnosti presvedčí, že to nebude také zlé a preto budú investovať do Veľkej Británie aj naďalej.

Medzitým nový á premiérka už v prvých dňoch svojho pôsobenia vo funkcii začala to zostra – asi podľa vzoru bývalej britskej „železnej lady“. Theresa Mayová zrušila samostatné Ministerstvo energetiky a klimatických zmien, ktoré odteraz bude súčasťou nového Ministerstva pre obchod energetiku a priemyselnej stratégie. Toto ministerstvo bude riadiť  Greg Clark, ktorý po svojim vymenovaní podčiarkol, že globálne otepľovanie je naďalej veľmi dôležitým bodom v programe vlády a boj s jeho následkami bude aj v budúcnosti  jedným zo stredobodov pozornosti novej vlády.

Priznal, že bol potešený tým, že ho vymenovali za nového ministra: „Jednou z našich úloh bude príprava jasnej priemyselnej stratégie, rozvoj vzťahov štátu a obchodných spoločností, podpora našej svetoznámej vedy, zabezpečenie dostupnej a “čistej” energie, a vyrovnanie sa s dôsledkami klimatických zmien”, podčiarkol. 

Aj naďalej bude fungovaťministerstvo životného prostredia a poľnohospodárstva, ktoré nedávno viedla Andrea Leadsom a ktorá bojovala s Theresou Mayovou o premiérske kreslo. Bývalý minister, dnes už zrušeného Ministerstva energetiky a klimatických zmien Ed Miliband označil reformu za “jednoducho hlúpu”. Aktivisti “zelených” organizácii už povedali, že “šokujúca” reforma, ktorá zníži vo vláde dôležitosť klimatickej agendy môže spôsobiť veľa problémov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1743x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2275x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2108x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1866x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,