asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Washington Times: Rusi a Číňania sa dohodli, že budú spolu lietať na Mesiac a na Mars

 Aktuality

„Rusko a Čína sa dohodli na rozšírení spolupráce v oblasti kozmického prieskumu vrátane takých projektov, ako prevádzkovanie pilotovaných kozmických lodí a prieskum povrchu Marsu a Mesiaca,“ uvádza americký denník The Washington Times.

19 Júl
2016 19:32:55

 

Foto: Facebook

Odvoláva sa na vyhlásenia ruského vicepremiéra Dmitrija Rogozina. Denník poukazuje na to, že rozvoj rusko-čínskej spolupráce v oblasti kozmonautiky zapríčinili sankcie, ktoré Západ uvalil na Rusko. „Dva nepriateľa Spojených štátov onedlho sa dohodnú na spoločných letoch na Mars a na Mesiac. Ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin prezradil, že dve krajiny už rokovali o rozšírení spolupráce v oblasti kozmického výskumu,“ informuje americký denník.


„Ide nielen o budovanie spoločnej rusko-čínskej základne na Mesiaci, ale aj o plánoch realizácie dvojstranných projektov na Marse. Práve v kozmickej oblasti naše krajiny dosiahli najlepšie pochopenie a dohodli sa na realizácii takých komplikovaných a zložitých v technickom zmysle projektov, ako prieskum Mesiaca, Marsu a rozvoj pilotovanej kozmonautiky,“ cituje The Washington Times vyhlásenie Dmitrija Rogozina.

Pripomína, že ešte predtým, počas návštevy Vladimíra Putina Číny obidve krajiny podpísali dohodu o hlavných legislatívnych základoch ochrany práv vlastníctva najdôležitejších kozmických technológií počas realizácie spoločných projektov. Napríklad ide o štartovacie zariadenia a raketové motory. „Tesnejšia spolupráca medzi Ruskom a Čínou sa začala v r. 2014, keď americké hospodárske, finančné, priemyselné a personálne sankcie dotlačili Rusko k tomu, aby začalo hľadať efektívnejšie partnerstvo s Pekingom,“ tvrdí denník.

„Čína mieni vyslať do vesmíru už druhú kozmickú stanicu. Experti sa obávajú, že nie je spoľahlivá a môže spadnúť. Rusko vyrába bombardér, ktorý dosiahne hyperzvukovú rýchlosť a môže z kozmu zhadzovať jadrové bomby,“ uzatvára svoj komentár americký denník The Washington Times.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 515x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 462x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 697x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 981x 👤eugenius
,