asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Washington Times: Rusi a Číňania sa dohodli, že budú spolu lietať na Mesiac a na Mars

 Aktuality

„Rusko a Čína sa dohodli na rozšírení spolupráce v oblasti kozmického prieskumu vrátane takých projektov, ako prevádzkovanie pilotovaných kozmických lodí a prieskum povrchu Marsu a Mesiaca,“ uvádza americký denník The Washington Times.

19 Júl
2016 19:32:55

 

Foto: Facebook

Odvoláva sa na vyhlásenia ruského vicepremiéra Dmitrija Rogozina. Denník poukazuje na to, že rozvoj rusko-čínskej spolupráce v oblasti kozmonautiky zapríčinili sankcie, ktoré Západ uvalil na Rusko. „Dva nepriateľa Spojených štátov onedlho sa dohodnú na spoločných letoch na Mars a na Mesiac. Ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin prezradil, že dve krajiny už rokovali o rozšírení spolupráce v oblasti kozmického výskumu,“ informuje americký denník.


„Ide nielen o budovanie spoločnej rusko-čínskej základne na Mesiaci, ale aj o plánoch realizácie dvojstranných projektov na Marse. Práve v kozmickej oblasti naše krajiny dosiahli najlepšie pochopenie a dohodli sa na realizácii takých komplikovaných a zložitých v technickom zmysle projektov, ako prieskum Mesiaca, Marsu a rozvoj pilotovanej kozmonautiky,“ cituje The Washington Times vyhlásenie Dmitrija Rogozina.

Pripomína, že ešte predtým, počas návštevy Vladimíra Putina Číny obidve krajiny podpísali dohodu o hlavných legislatívnych základoch ochrany práv vlastníctva najdôležitejších kozmických technológií počas realizácie spoločných projektov. Napríklad ide o štartovacie zariadenia a raketové motory. „Tesnejšia spolupráca medzi Ruskom a Čínou sa začala v r. 2014, keď americké hospodárske, finančné, priemyselné a personálne sankcie dotlačili Rusko k tomu, aby začalo hľadať efektívnejšie partnerstvo s Pekingom,“ tvrdí denník.

„Čína mieni vyslať do vesmíru už druhú kozmickú stanicu. Experti sa obávajú, že nie je spoľahlivá a môže spadnúť. Rusko vyrába bombardér, ktorý dosiahne hyperzvukovú rýchlosť a môže z kozmu zhadzovať jadrové bomby,“ uzatvára svoj komentár americký denník The Washington Times.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 945x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 887x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 896x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1746x 👤eugenius
,