asfasdf ×

NázorObčana.sk

OpEd News: Obyvatelia Krymu by privítali, keby Američania pochopili, prečo Krymčania urobili svoj výbor

 Aktuality

Delegácia amerických verejných činiteľov po prvý raz v priebehu ostatných 2 rokov – od momentu, keď sa Krym stal súčasťou Ruska – navštívila polostrov. Američania prišli, aby sa na vlastné oči presvedčili, aká je situácia na Kryme.

21 Júl
2016 20:00:59

 

Foto: Facebook

Delegáciu tvorilo 20 zástupcov amerických verejných a občianskych organizácií, medzi ktorými boli: lekár, profesor Kalifornskej univerzity, exprezident organizácie „Lekári za sociálnu spravodlivosť“ Robert Freke Gould, mierový aktivista a autor známej knihy „Svet bez vojen“ David Hartsey, plukovníčka americkej armády vo výslužbe a bývalá zamestnankyňa štátneho departmentu USA, známa mierová aktivistka Ann Wrightová,  prezidentka amerického Centra občianskych iniciatív Sharon Tennisonová a iní.

Členovia americkej delegácie v priebehu niekoľkých dní mali možnosť oboznámiť sa so súčasnou situáciou na polostrove a stretnúť sa so zástupcami mnohých štátnych a občianskych organizácií, ako aj s viacerými obyvateľmi Krymu. Stretli sa aj s primátorom  Simferopoľa Viktorom Agejevom.  

Svoje zážitky a dojmy po tejto návšteve na Kryme na portálu OpEd News zverejnila jedna z členiek delegácie Ann Wrightová. V úvode svojho článku prízvukuje, že obyvatelia Krymu rešpektujú názory a postoje Američanov, ale zdôrazňujú, že mnohí obyvatelia Spojených štátov z tých alebo iných dôvodov nepochopili, prečo Krymčania urobili taký výbor a pripojili sa k Rusku. Hovoria, že by privítali, keby Američania ich správne pochopili.

  

„Väčšina Američanov nemajú ani šajnu, čo sa stalo a čo sa deje na Kryme, mnohí ani nevedia, kde sa nachádza a preto veľmi slabo sa orientujú, o čom je to celé. Zemepisná poloha urobila z polostrovu jedno z najpopulárnejších bojísk pre riešenie sporných otázok medzi ríšami a súčasnosť nie je výnimkou,“ prízvukuje Ann Wright.

„Napriek tomu, že americké úrady nám neradili, aby sme navštívili Krym, predsa naša 20-členná delegácia z 19 Američanov a jedného Singapurčana prišla na polostrov, aby sme tu všetko mohli vidieť na vlastné oči a porozprávať sa s tu žijúcimi ľuďmi. Túto návštevu zorganizoval Center for Citizen Initiatives a naša medzinárodná delegácia bola vôbec prvá oficiálna americká skupina, ktorá navštívila Krym v priebehu ostatných 2 rokov. Chceli sme sa porozprávať s ľuďmi, ktorí hlasovali za pripojenie Krymu k Rusko, ale aj proti,“ prezradila Ann Wrightová.

Ďalej v článku autorka podrobne popisuje krymské referendum, uvalenie sankcií na Rusko, zákaz investovania a turistických návštev na Kryme a iné udalosti spojené s Krymom. Uvádza svedectva mnohých Krymčanov, ktorí jej porozprávali, ako sa ľudia museli prispôsobiť k životu v podmienkach sankcií a ako krymské vedenie dokázalo nahrádzať západné tovary a služby vlastnými alebo dovezenými z rôznych kútov Ruska. 

„Títo ľudia nechcú byť izolovanými od sveta, ale žijú na Kryme a preto majú niektoré problémy. Napríklad, vo viacerých krajinách nechcú uznať krymské diplomy a preto Krymčanom, ktorí by chceli pokračovať v štúdiu alebo pracovať v zahraničí je dosť ťažké splniť svoj sen. Mnohí obyvatelia polostrovu hovorili, že vo viacerých krajinách ľudia jednoducho nevedia, čo sa deje na Kryme, ako nevedia ani to, prečo sa Krymčania v referende rozhodli pre Rusko. Napriek všetkému drvivá väčšina obyvateľov polostrovu neľutuje, že sa Krym pripojil k Rusku a považuje svoje rozhodnutie za správne,“ zdôrazňuje v závere svojho článku Ann Wright.   
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1197x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 911x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1071x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1397x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,