asfasdf ×

NázorObčana.sk

OpEd News: Obyvatelia Krymu by privítali, keby Američania pochopili, prečo Krymčania urobili svoj výbor

 Aktuality

Delegácia amerických verejných činiteľov po prvý raz v priebehu ostatných 2 rokov – od momentu, keď sa Krym stal súčasťou Ruska – navštívila polostrov. Američania prišli, aby sa na vlastné oči presvedčili, aká je situácia na Kryme.

21 Júl
2016 20:00:59

 

Foto: Facebook

Delegáciu tvorilo 20 zástupcov amerických verejných a občianskych organizácií, medzi ktorými boli: lekár, profesor Kalifornskej univerzity, exprezident organizácie „Lekári za sociálnu spravodlivosť“ Robert Freke Gould, mierový aktivista a autor známej knihy „Svet bez vojen“ David Hartsey, plukovníčka americkej armády vo výslužbe a bývalá zamestnankyňa štátneho departmentu USA, známa mierová aktivistka Ann Wrightová,  prezidentka amerického Centra občianskych iniciatív Sharon Tennisonová a iní.

Členovia americkej delegácie v priebehu niekoľkých dní mali možnosť oboznámiť sa so súčasnou situáciou na polostrove a stretnúť sa so zástupcami mnohých štátnych a občianskych organizácií, ako aj s viacerými obyvateľmi Krymu. Stretli sa aj s primátorom  Simferopoľa Viktorom Agejevom.  

Svoje zážitky a dojmy po tejto návšteve na Kryme na portálu OpEd News zverejnila jedna z členiek delegácie Ann Wrightová. V úvode svojho článku prízvukuje, že obyvatelia Krymu rešpektujú názory a postoje Američanov, ale zdôrazňujú, že mnohí obyvatelia Spojených štátov z tých alebo iných dôvodov nepochopili, prečo Krymčania urobili taký výbor a pripojili sa k Rusku. Hovoria, že by privítali, keby Američania ich správne pochopili.

  

„Väčšina Američanov nemajú ani šajnu, čo sa stalo a čo sa deje na Kryme, mnohí ani nevedia, kde sa nachádza a preto veľmi slabo sa orientujú, o čom je to celé. Zemepisná poloha urobila z polostrovu jedno z najpopulárnejších bojísk pre riešenie sporných otázok medzi ríšami a súčasnosť nie je výnimkou,“ prízvukuje Ann Wright.

„Napriek tomu, že americké úrady nám neradili, aby sme navštívili Krym, predsa naša 20-členná delegácia z 19 Američanov a jedného Singapurčana prišla na polostrov, aby sme tu všetko mohli vidieť na vlastné oči a porozprávať sa s tu žijúcimi ľuďmi. Túto návštevu zorganizoval Center for Citizen Initiatives a naša medzinárodná delegácia bola vôbec prvá oficiálna americká skupina, ktorá navštívila Krym v priebehu ostatných 2 rokov. Chceli sme sa porozprávať s ľuďmi, ktorí hlasovali za pripojenie Krymu k Rusko, ale aj proti,“ prezradila Ann Wrightová.

Ďalej v článku autorka podrobne popisuje krymské referendum, uvalenie sankcií na Rusko, zákaz investovania a turistických návštev na Kryme a iné udalosti spojené s Krymom. Uvádza svedectva mnohých Krymčanov, ktorí jej porozprávali, ako sa ľudia museli prispôsobiť k životu v podmienkach sankcií a ako krymské vedenie dokázalo nahrádzať západné tovary a služby vlastnými alebo dovezenými z rôznych kútov Ruska. 

„Títo ľudia nechcú byť izolovanými od sveta, ale žijú na Kryme a preto majú niektoré problémy. Napríklad, vo viacerých krajinách nechcú uznať krymské diplomy a preto Krymčanom, ktorí by chceli pokračovať v štúdiu alebo pracovať v zahraničí je dosť ťažké splniť svoj sen. Mnohí obyvatelia polostrovu hovorili, že vo viacerých krajinách ľudia jednoducho nevedia, čo sa deje na Kryme, ako nevedia ani to, prečo sa Krymčania v referende rozhodli pre Rusko. Napriek všetkému drvivá väčšina obyvateľov polostrovu neľutuje, že sa Krym pripojil k Rusku a považuje svoje rozhodnutie za správne,“ zdôrazňuje v závere svojho článku Ann Wright.   
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1172x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1707x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1630x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1445x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,