asfasdf ×

NázorObčana.sk

Šéfovia VADA a USADA priznali, že nemajú dôkazy použitia dopingu ruskými športovcami a že všetko je to iba politická hra

 Aktuality

Svetová protidopingová agentúra VADA a americká „sestra“ USADA obvinili ruských športovcov v použití dopingu, žiadali tvrdé tresty pre Rusov a chceli úplne zakázať ich vystúpenie na olympiáde v Riu. Zisťuje sa, že klamali a je to iba politická „hra“.

28 Júl
2016 18:43:17

 

Foto: YouTube

Často sa stáva, že tam, kde zlyhá politika, múdrosť, sila a zdravý rozum, pomáha... humor. Aj tento raz celú pravdu nezistili politici, odborníci, experti a iní, ale – humoristi. To, čo sa však zistili, je úplne seriózne, vážne a mimoriadne dôležité. Vedeniu agentúry VADA a mnohým športovým federáciám pod nátlakom USA sa podarilo rozohrať neuveriteľnú politickú hru, kvôli ktorej ruská olympijská výprava je už „štíhlejšia“ o celú tretinu! A to ešte nie je koniec... Športovo-politickí šéfovia horúčkovito pracujú v posledných pred olympiádou dňoch v snahe zakázať štart aj ďalším ruským športovcom.

Ani VADA, ani iné „športoví politici“ žiadne dôkazy o dopingu ruských športovcov nemajú. Odvolávajú sa na „výpovede“ iba 3 svedkov a mýtické výsledky analýz, ktoré sa záhadným spôsobom zmizli. Výsledky nie sú, ale VADA je presvedčená, že doping používajú všetci ruské športovci a treba zakázať ich účasť vo všetkých súťažiach. Na druhej strane mnohí americkí a kanadskí športovci, ktorých prichytili na dopingu, do Ria predsa cestujú. A čo sa týka ruských športovcov – zasa sa používa dvojitý meter a trojité štandardy a v slobodnom demokratickom západnom svete taká zbytočná maličkosť, ako prezumpcia neviny, neplatí...

Darmo sa Rusi odvolávali, dokazovali, snažili sa očistiť mená viacerých svojich športovcov. Za športovcov a politikov to urobili humoristi. Známi ruskí pranksteri Vovan /Vladimír Kuznecov/ a Lexus /Alexej Stoľarov/ zavolali šéfom VADA a USADA a zistili šokujúcu pravdu: tieto protidopingové agentúry nemajú žiadne dôkazy, ale Rusov chcú potrestať preto, že... ich jednoducho treba potrestať a je to čistá politická hra.

Počas tradičnej relácie Zvonok /Zvonec/ televíznej stanice NTV zavolali prezidentovi Svetovej protidopingovej agentúry VADA Craigovi Reediemu a riaditeľovi americkej protidopingovej agentúry USADA Travisovi Tygartovi a porozprávali sa o dopingu a o príčinách zákazu vystúpenia ruských športovcov na olympiáde v Riu.

Vystupovali v úlohe ukrajinského ministra športu Igora Ždanova, čím „pozitívne ovplyvnili“  úprimnosť svojich spolubesedníkov. Craig Reedie sa otvorene priznal, že VADA nemá žiadne dôkazy viny ruských športovcov a jediným „dôkazom“ je výpoveď bývalého riaditeľa Moskovského protidopingového laboratória Grigoria Rodčenkova. „Po prvý raz som sa o tom dozvedel, keď mi poslali článok z The New York Times,“ priznal sa prezident VADA.      

Travis Tygart prízvukoval, že ruských športovcov treba nepustiť na olympiádu aj napriek tomu, že neexistujú žiadne dôkazy, že dopovali. „Naša pozícia je jasná: ruská reprezentácia nemá čo robiť na olympiáde. Keby som o tom rozhodoval ja, odstránil by som celú ruskú atletickú reprezentáciu na obdobie 12 mesiacov. Je to politika, priateľ môj,“ otvorene dodal predseda americkej protidopingovej agentúry a „ukrajinskému kolegovi“ na rovinu povedal, čo je vlastne vo veci a že to so športom nemá nič spoločného.

Tento rozhovor sa odohral ešte v máji, ale ruská televízia ho zverejnila až teraz, pretože nechcela porušiť „embargo“ – nechcela ovplyvniť rozhodnutie Medzinárodného olympijského výberu a medzinárodného Športového arbitrážneho súdu. Už pred mesiacmi bolo jasné, o čo ide americkým a kanadským „bojovníkom o spravodlivosť“: nešlo im o čistotu športu a boj proti dopingu, ale je to obyčajná špinavá politika, ktorá už takmer celkom ovládla šport.

Videá si môžete vidieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 950x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 893x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 901x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1751x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,