asfasdf ×

NázorObčana.sk

The National Interest: Činnosť NATO na hraniciach Ruska sa premenila na divadlo absurdu

 Aktuality

„Vyhlásenia a návrhy vedenia NATO po summite Severoatlantickej aliancie hovoria o obrane bývalých členov Varšavskej zmluvy pred ruskou hrozbou. Celá činnosť aliancie sa premenila na divadlo absurdu a nemá nič spoločné s kolektívnou bezpečnosťou.“

29 Júl
2016 18:35:12

 

Foto: The National Interest

Uvádza to americký časopis The National Interest, ktorý prízvukuje, že všetko sú to banálne politické hry a nik z aliancie nepočíta s tým, že môže vážne vystrašiť Rusko rozmiestnením štyroch bataliónov v počte tisíc vojakov v Pobaltsku. „Skôr si členovia aliancie mienia vytvoriť svojrázny „zdržujúci faktor“ pre Moskvu a to za účelom, aby upokojili nervy štátov, ktoré sú vážne vystrašené šíriacou sa informáciou o ruskom prezbrojovaní,“ vysvetľuje americký časopis.

„Avšak, keby členské krajiny NATO by skutočne chceli zachovať stabilitu v Pobaltsku, namiesto prísunu bojových jednotiek by sa mali skoncentrovať na takých otázkach, ako vzťah miestneho obyvateľstva k po rusky hovoriacim občanom a efektívna integrácia národnostných menšín,“ prízvukuje The National Interest.

„NATO má však iné plány a predovšetkým preto, že aliancia už dávnejšie nie je inštrumentom kolektívnej obrany a zachovania stability vo svete. Už dávnejšie jeho kľúčová úloha je v tom, aby umožnila Spojeným štátom riadiť európsku bezpečnosť. Všetky ostatné ciele a úlohy, o ktorých sa diskutovalo na summite NATO vo Varšave – nie je nič iné, ako fraška, ktorú rozohrávajú iba kvôli tomu, aby odpútali pozornosť od skutočnej reality,“ uvádza sa v článku v americkom časopise.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 618x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 660x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,