asfasdf ×

NázorObčana.sk

Veľká Británia začína rázne riešiť problém prisťahovalcov: krátko po voľbách môže zakázať prístup migrantov na svoje územie

 Aktuality

Parlament Veľkej Británie začal riešiť problém prílevu migrantov na britské ostrovy. Otázka už nestojí tak, či britská vláda aj naďalej mieni prijímať utečencov. Nemieni. Ide už iba o tom, kedy migrantom ukážu „stopku“.

29 Júl
2016 18:40:46

 

Foto: Facebook

Brexit zaúradoval a britskí poslanci rozhodujú, kedy uzatvoria hranice: hneď, v priebehu procesu odchodu z EÚ alebo hneď po odchode z únie. Príčina horúčkovitosti riešenia tejto otázky spočíva v tom, že britskí poslanci sú presvedčení: migranti sa pokúsia využiť posledné možnosti dostať sa na ostrovy a v blízkej budúcnosti dá sa očakávať, že budú sa snažiť /už naposledy/ legálne sa dostať na územie Veľkej Británie.


Komisia britského parlamentu pre veci domáce a záležitosti migrantov - Home Affairs Committe –  navrhuje čo najskôr stanoviť presný termín uzatvorenia hraníc a zastavenia prílevu migrantov. Členovia komisie vypracovali špeciálny 26-bodový program - The work of the Immigration Directorates (Q1 2016) a navrhujú tri termíny uzatvorenia hraníc.

Vlastne prvý navrhovaný termín už... uplynul: je to 23. jún tohto roku, teda dátum referenda o vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie. Niektorí poslanci presadzujú práve tento termín: občania odklepli odchod Británie z únie – treba uzatvoriť hranice. Druhý dátum, ktorý taktiež pripadá do úvahy, je deň aktivácie 50-teho článku Lisabonskej dohody. Tretí variant – je to deň faktického vystúpenia Veľkej Británie z Európskej únie. Všetky varianty majú svojich zástancov a oponentov v britskom parlamente. Rokovania pokračujú.

Britské média poukazujú práve na to, že migranti sa budú snažiť dostať sa na územie Veľkej Británie čo najskôr – kým nespadnú závory... Preto niektorí poslanci navrhujú kompromisný variant. Kým sa rieši, kedy presne Veľká Británia vystúpi z EÚ, otázku prisťahovalcov treba vyriešiť už teraz a konkrétne – povoliť právo na pobyt už iba tým prisťahovalcom, ktorí prišli na britské ostrovy ešte pred referendom, teda skôr ako 23. júna.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1206x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1174x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1054x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1923x 👤eugenius
,