asfasdf ×

NázorObčana.sk

Konstantin Sivkov: „NATO je nástrojom transnacionálnej globálnej elity a pripravuje podmienky pre zničenie Ruska“

 Aktuality

Známy ruský verejný činiteľ a prvý viceprezident ruskej Akadémie geopolitických problémov Konstantin Sivkov pre média vyhlásil, že NATO slúži globalistom, nerieši obranu svojich členských štátov, ale sa zaoberá iba otázkou likvidácie Ruska.

31 Júl
2016 18:07:43

 

Foto: Facebook

Prvý viceprezident ruskej Akadémie geopolitických problémov, známy verejný činiteľ a vojenský expert, populárny vojenský a politický analytik, doktor vojenských vied, člen-korešpondent Ruskej akadémie raketových a delostreleckých vied, kapitán prvej triedy  Konstantin Sivkov pomerne ostro reagoval na otázky médií o súčasnej činnosti Severoatlantickej aliancie.

„NATO je nástrojom transnacionálnej globálnej elity a pripravuje podmienky pre zničenie Ruska. Rozmiestnenie štyroch bataliónov v Pobaltsku je to iba prvá etapa, ktorá by mala zabezpečiť vybudovanie vojenskej infraštruktúry v regióne, vojenskú podporu a zlepšiť vyzbrojenie armády, ako aj rozmiestnenie väčších vojenských jednotiek v Pobaltsku, ktoré tu môžu byť umiestnené prostredníctvom premiestnenia týchto vojakov z územia USA alebo z niektorých krajín Európy,“ tvrdí.

„Momentálne najnebezpečnejším regiónom pre Rusko je Podnestersko. Nachádza sa vo veľmi nevýhodnej geostrategickej polohe. Zo všetkých strán pociťuje obrovský tlak. Po prvé, určité sily sa tam snažia vyvolať vnútorný konflikt. Po druhé, začína sa blokáda Podnesterskej moldavskej republiky. Po tretie, minister obrany Moldavska otvorene žiada, aby ruský vojenský kontingent opustil Podnestersko a prosí NATO, aby mu pomohlo zrealizovať tento cieľ. Všade pokračuje otvorená príprava a je tu snaha vyvolať vojenský konflikt, vyvarovať sa ktorému Rusko bez straty vlastného imidžu nedokáže,“ vysvetlil známy analytik.

„Registrujeme aj to, že nacionálne elity niektorých európskych krajín začínajú si uvedomovať nebezpečenstvo tejto politiky a to, aké komplikácie môžu vzniknúť, ak sa európske štáty budú pridržiavať tohto kurzu. Uvedomujú si, že to nie je v súlade s ich národnými záujmami. Viacerí vojenskí a politickí experti priznávajú, že v NATO nie je jednotná pozícia. Naopak, vznikajú konfliktné situácie a prehlbujú sa protirečia medzi jednotlivými členskými krajinami NATO. Preto sa NATO premieňa na nestabilnú a nespoľahlivú organizáciu,“ podčiarkol.

„Je to dokonca dosť možné, že alianciu opustia niektoré štáty a preto NATO bude značne oslabené. Aspoň jeden príklad: český prezident je toho názoru, že na margo členstva jeho krajiny v NATO by v Česku mali zorganizovať referendum. Navrhuje referendum o odchode Česka ako z NATO, tak aj z Európskej únie,“ pripomenul prvý viceprezident ruskej Akadémie geopolitických problémov Konstantin Sivkov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,