asfasdf ×

NázorObčana.sk

Škótsko chce zostať v Európskej únii, nevidí inú možnosť a mieni začať prípravný proces „rozvodu“ s Veľkou Britániou

 Aktuality

Škótska vláda jasné vyhlásila, že chce splniť vôľu občanov a ponechať krajinu v Európskej únii. Pretože Veľká Británia sa s úniou „rozvádza“, Škótsko taktiež mieni sa rozviesť s Anglickom a začína sa pripravovať k „rozvodu“.

31 Júl
2016 18:11:12

 

Foto: Facebook

Navyše viacerí škótski politici, analytici a média predpovedajú, že v tomto období neistoty a zmätkov Veľkú Britániu môžu zachvátiť revolúcie, hospodárska kríza a chaos. Preto škótska vláda špekuluje o príprave k odčleneniu od Veľkej Británie. Uviedla to škótska premiérka  Nicola Sturgeonová.

Prízvukovala, že toto rozhodnutie je diktované snahou Škótska zachovať právo na svoju  samostatnosť. Podčiarkla, že Veľká Británia sa dramaticky zmenila a bude čeliť neistote, revolúciám a nepredvídaným situáciám. Informovala, že škótske úrady príjmu dočasné opatrenia, aby bola otázka o nezávislosti Škótska v parlamente otvorená pre prípad, kedy už bude definitívne jasné, že záujmy Škótska nemôžu byť ochránené v rámci Veľkej Británie. O aké opatrenia pôjde, premiérka však nepovedala.

Škótske média pripomínajú, že pred dvoma rokmi sa v Škótsku už konalo referendum o nezávislosti od Veľkej Británie. Avšak vtedy väčšina obyvateľov hlasovala proti separácii. Situácia sa zmenila po tom, čo Briti hlasovali v referende o členstve v Európskej únii za vystúpenie z únie. Najnovšie prieskumy verejnej mienky v Škótsku ukazujú, že v novom referende o nezávislosti krajiny by Škóti hlasovali za oddelenie sa od Veľkej Británie.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 487x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 665x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 527x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 777x 👤eugenius
,