asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Merkelová ani po brutálnych vraždách nemení pozíciu: migrantov mieni kontrolovať, ale dvere pre nich aj naďalej zostanú otvorené

 Aktuality

Celý svet už dlhšie čakal na vyjadrenie sa Angely Merkelovej na margo teroristických útokov v Nemecku. Všetci, ktorí čakali, že nemecká kancelárka zmení rétoriku, boli sklamaní: zaslepená Merkelová aj naďalej chce vítať migrantov ako vzácnych hostí..

31 Júl
2016 18:12:30

 

Foto: Facebook

Ahoj, Jožo, čítaš noviny? A čo je nového a zaujímavého? Zasa utečenci a migranti?

Plus domáce škandály, vojna v Sýrii a na Donbase, ruská hrozba a americké voľby – kultúrny sortiment našich médií. A čo sa týka tých migrantov a utečencov, tak tu máš novinku: genoska Merkelová sa konečne bližšie vyjadrila ku teroristickým útokom v Nemecku. Chuderka! Aby povedala svetu to isté, čo sme už počuli viac razy, prerušila svoju vzácnu dovolenku. Musela sa takto namáhať, aby zopakovala to isté, čo stále dookola melie?

Počúvaj, ale tie útoky v Nemecku boli akési iné, ako by som to nazval? Amatérske. Jeden mladík so sekerou naháňal okoloidúcich a zranil niekoľko ľudí. Bol to asi skôr debil alebo blázon, ako terorista. Druhý sa síce zahral na teroristu, ale tiež dosť amatérsky: na hudobnom festivalu blízko Mníchova vyhodil do luftu seba a zranil asi 15 návštevníkov, ale určite chcel zrealizovať oveľa väčší krvák... Tretí mačetou rozporcoval svoju družku a kolegyňu v práci a potom začal naháňať okoloidúcich. Jediné ten strelec toho napáchal viac. Aj ten bol nemecký občan, žiaden utečenec, aj keď tiež voľakedy prisťahoval do Nemecka. Je to všetko trochu zamotané.

Aha, čítaš náš mainstream? Ten robí to isté, čo aj nemecký alebo iný európsky mainstream a samotná madam Merkelová: všetci sa snažia rozmazať, ututlať, zamaskovať fakt, že zločiny a teroristické činy páchajú prisťahovalci – či už tí, ktorí dlhšie bývajú v EÚ, alebo tí „čerství“. Teroristické činy „premaľujú“ na trestné činy, na konanie bláznov a duševne chorých ľudí a pod. Stále nechápem, načo ututlávajú problémy s migrantmi – kto má z toho výhodu? Bežní obyvatelia Európy určite nemajú. Nechápem, prečo aj napriek udalostiam z posledných dní naši politici a mainstream sa vôbec nepoučili a nezmenili svoju rétoriku? Je to choré.

Možno netreba maľovať čerta na stenu, možno to nie je až také zlé. Kvôli pár zloduchom a debilom teraz vyhodíme preč všetkých migrantov, ktorí u nás hľadajú pomoc? A čo také pojmy ako milosrdenstvo, pomoc iným, kresťanské hodnoty?

Fakt, ty si nakazený mainstreamom... Vlastne sa nečudujem, nie si sám. Keď už aj nemecká kancelárka, niektorí prezidenti a premiéri zastávajú migrantov – tak aj niektorí bežní ľudia sú pobláznení. Lenže niektorí to vidia celkom realisticky – dokonca aj v tom istom Nemecku. Napríklad, bavorský premiér vždy žiadal poslať migrantov preč a teraz v súvislosti s teroristickými činmi v Nemecku tvrdí, že sa deje práve to, čo predpovedal, pred čím varoval. Bavorský minister vnútra podčiarkol, že samovražedný atentátnik, ktorý úradoval na hudobnom festivalu, to nebol jednotlivec, ale člen rozsiahlej teroristickej siete, pretože ho riadili cez mobilný telefón – nekonal sám a v afekte, ale plnil rozkazy nadriadených...         

Dobre, ale zasa sú to jednotlivci. Nik netvrdí, a to nehovorí ani tak tebou nenávidený mainstream, že v Európe nie sú islamistickí teroristi. Ale zasa – sú to jednotlivci alebo menšie skupiny. A teraz kvôli ním poslať státisíce a milióny normálnych moslimov preč, naspäť do vlasti - do vojny a hladu? Existuje predsa nejaká ľudskosť a humanizmus?

Kurník, ako by som čítal úvodník v niektorých našich novinách alebo počul seniorku Merkelovú... Načo vlastne prerušila svoju dovolenku? Tie žvásty nemusela opakovať, to všetko poznáme. Čo nové povedala alebo navrhla? Dokopy nič. Po prvé, prízvukovala to isté, čo aj ty: kvôli pár teroristom, zločincom a debilom nemôžeme posielať späť všetkých moslimov. Prízvukovala, že výtržníci zneužívajú a zahanbujú meno krajiny, ktorá ich prijala. Tak na to islamisti zvysoka kašľú. Akurát ich zaujíma prestíž a záujmy krajiny, kde sa usalašili! Ani hánodou. Po druhé, Merkelová zasa potvrdila, že migračnú politiku meniť nebude. Kým bude pri moci, nič sa nezmení. Je fakt, nenapraviteľná... Po tretie, navrhla prísnejšie kontroly prichádzajúcich občanov, aby so sebou neprinášali príliš veľa zbraní a výbušnín. Tak to je obrovská pomoc! Zbrane a výbušniny sú aj v Európe – teroristi nebude pociťovať „hlad“. A po štvrté, zopakovala niečo tajuplné a záhadné, čo stále opakujú viacerí európski lídri: treba rozhodnejšie odpovedať na teroristické činy... A čo to konkrétne znamená? Tým mi pripomína niektorých našich politikov, ktorí dookola omieľajú, že u nás všetko treba zlepšiť, zmodernizovať, zefektívniť, zdokonaliť a pod. Bla-bla-bla...  

Nemáš celkom pravdu, veď nemecká kancelárka prízvukovala, že útoky vo Würzburgu a Ansbachu spáchali utečenci – neskrývala a nerozmazávala to, ako tvrdíš. Dokonca to označila za potupu Nemecka a vyzvala, aby v žiadnom prípade nik nepomáhal teroristom. Varovala pred podobnými činmi aj prichádzajúcich do krajiny migrantov. 

Aha, a preto si všetci migranti hneď vstúpia do svedomia a budú sa hrať na anjelov!

No dobre, a čo iné mohla povedať? Veď otvorene uznala, že tie útoky boli prejavom islamského terorizmu. Nerobila však paniku a prisľúbila, že Nemecko predsa zvládne migračnú krízu. Prízvukovala, že prichádzajúci do krajiny utečenci by sa mali lepšie snažiť adaptovať v Nemecku a prispôsobiť sa k existujúcim tu pravidlám hry. Na druhej strane chce, aby spoločnosť pomáhala migrantom a preto štát bude rozširovať sieť integračných a jazykových kurzov pre migrantov.

Lenže tých migrantov by mali učiť aspoň trochu vážiť si zákony a pravidla hry v krajinách, kam prichádzajú. Lebo chcú tu robiť podobné somariny a zverstva, ako v rodnej vlasti.


Veď aj na to Merkelová upozornila. Nehovor, že si to nevšimol. Prízvukovala, že tí, ktorí prichádzajú do Nemecka, musia vážiť si zákony tejto krajiny. Varovala, že v žiadnom prípade nik nemôže používať násilie a nasadzovať svoje pravidla hry. Zdôraznila, že migranti musia pochopiť, že v Nemecku a celkovo v Európe je demokracia, sloboda slova a náboženská sloboda. Dokonca migrantom pripomenula, že v Nemecku, samozrejme, iná kuchyňa, ako v arabských krajinách a preto by si prisťahovalci mali prispôsobiť tomu, ako sa dá. Podľa mňa povedala to, čo mala povedať.

Aha, aj s tou kuchyňou. Na jednej strane prisťahovalci by sa mohli trochu prispôsobiť, ale na druhej podporila novinku, že kvôli moslimom na školách a v podnikoch už začnú meniť jedálničky a prispôsobovať to ku zvykom moslimov: bude menej jedál z bravčového mäsa a pod. Takže aj Nemci sa vo svojej krajine musia prispôsobovať a meniť svoje tisícročné zvyky – a prečo, z akého dôvodu? Pretože sem prichádzajú ľudia z úplne iného kultúrneho prostredia? No skús niečo zmeniť v arabských krajinách – hneď zostaneš bez hlavy alebo aspoň bez ruky. Ale my sa im musíme prispôsobovať, pretože láskavo presťahovali k nám, aby sme ich tu živili a aby oni nás donútili žiť tak, ako oni si zvykli. Ďakujem pekne!

Až tak to nepreháňaj. Svet sa neobrátil hore dnom – čo také sa v Európe zmenilo? Samozrejme, nastávajú menšie zmeny, ale nie je to také drastické a dramatické. 

No ozaj to nie je zatiaľ také dramatické, ale je to už zreteľný varovný signál! Je to náznak, že bude to predsa aj drastické a dramatické – a vo veľkom! Madam Merkelová pochválila aj prednedávnom schválený migračný zákon v Nemecku, označila ho za šancu pre Nemecku. Tak v tomto sa s ňou súhlasím: je to šanca pre Nemecko – reálna šanca do hrobu...

To sú konšpirácie a pesimizmus. Čo je zlého na tom novom zákone? Merkelová povedala, že je to akoby učebnica pre migrantov a celá spoločnosť od nich očakáva, že sa budú učiť podľa tejto učebnice – budú študovať nemčinu a prispôsobia sa aj k súčasným nemeckým zákonom. Takže predsa je to šanca a možno to nebude také zlé.

Ale bude! Pomaly už nie je ani jeden deň, keď migranti niekoho nezavraždia alebo nevyhodia do vzduchu. Tá „migračná vojna“ sa už začala a rýchlo sa rozširuje. Ak ju nezastavíme, môžeme sa prežehnať a pochovať sa vlastnými rukami. Merkelová je nepoučiteľná a nič nedokáže napraviť, bude všetko iba zhoršovať. Uvidíš, budúce generácie po celom svete a aj samotní Nemci – potomkovia naň budú spomínať takisto v zlom ako na Hitlera a na iných zloduchov, ktorí priniesli do ich krajín najväčšiu skazu a pohromu. Zostáva nám posledná šanca zachrániť náš dom a našu kultúru. Chceš, aby si na našu generáciu potomkovia spomínali iba v zlom, pretože zničíme kultúru, ktorá sa vyvíjala tisícročia a kvôli pár debilom zanikla? Akú budúcnosť darujeme našim deťom a vnukom? Na to by sme si všetci mali myslieť... Ak tu nechceme mať európsky kalifát, tak mali by sme tu migračnú politiku zmeniť...
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1202x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1168x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1053x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1919x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,