asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Financial Times: Spoločné vojenské cvičenia Ruska a Číny v Juhočínskom mori vyostria súčasnú situáciu

 Aktuality

Vojenské námorníctvo Ruska a Číny v septembri usporiadajú spoločné cvičenia v Južno-Čínskom mori. Podľa autora článku vo The Financial Times tieto cvičenia skomplikujú už aj tak napätú situáciu, ktorá sa vytvorila v tomto regióne.

01 August
2016 20:15:57

 

Foto: Facebook

Ministerstvo obrany Číny oficiálne oznámilo, že usporiada spoločné vojenské cvičenia s Ruskom v Južno-Čínskom mori v septembri tohto roka. The Financial Times uvádza, že túto informáciu na pravidelnej tlačovej konferencii prezradil oficiálny zástupca čínskeho ministerstva obrany Yan Yuiczun. Čínsky predstaviteľ vyhlásil, že tieto cvičenia majú plánový charakter a vôbec nie sú hrozbou pre žiadnu tretiu stranu. Napriek otázkam novinárov žiadne podrobnosti o týchto cvičeniach neprezradil, prízvukuje The Financial Times.

Britské noviny zdôrazňujú, že vojenská aktivita Číny a tieto spoločné cvičenia vyostria situáciu v regióne. Pripomínajú, že iba pred 2 týždňami medzinárodný tribunál v Haagu stanovil, že nároky Číny, ktorá má záujem o niektoré územia v tomto regióne, nie sú opodstatnené a sú nezákonné. Vo vyhlásení haagskeho súdu sa uvádza, že Čína fakticky už kontroluje niekoľko ostrovov a ostrovčekov na sporných územiach a začína budovať tam vlastnú infraštruktúru, napríklad, aj letiská.

The Financial Times to vysvetľuje tým, že Čína mieni zabrániť Filipínam ťažiť niektoré nerasty v ich vlastnej ekonomickej zóne. Ministerstvo zahraničných vecí Číny na výrok haagskeho súdu reagovalo pomerne ostro a vyhlásilo, že neuznáva rozhodnutie tohto medzinárodného tribunálu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 547x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius
,