asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko znova omráčilo USA v Sýrii

 Aktuality

Zdá sa, že začiatok operácie na oslobodenie Aleppa administráciu Obamu opäť zaskočil. Rovnako, ako svojho času objavenie sa ruských vojakov v Sýrii, píše Washington Post.

07 August
2016 12:31:58

 

Foto: Facebook

Štátny tajomník Kerry už vyše mesiaca presviedča Moskvu aby súhlasila s „veľmi výhodným“ obchodom o Sýrii, no nezdá sa, žeby ruská strana brala tieto rozhovory vážne, píše Washington Post.

„Putin opäť zaskočil administráciu Obamu, rovnako, ako v septembri, keď Rusko vyslalo do Sýrie svoje vojská“.

Ruský líder má „iné snahy“, zdôrazňuje americký list, namiesto toho, aby sa uspokojil „s čiastočným víťazstvom“, navrhovaným mu Kerrym, „Rusko spoločne so sýrskou armádou vedie novú vojenskú kampaň, usilujúc sa vytlačiť protivládne sily z Aleppa“, hovorí sa v článku. A ak sa im podarí doviesť túto operáciu do úspešného konca, fakticky to bude znamenať víťazstvo vo vojne“, nazdáva sa The Washington Post.

„Zdá sa, že Putin znova zaskočil administráciu Obamu, ako tomu bolo v septembri, keď Rusko vyslalo do Sýrie svoje vojská“, zdôraznil The Washington Post.

Štátny tajomník USA John Kerry priznal, že ešte minulý týždeň telefonoval do Moskvy a „žiadal vysvetlenie“ ohľadne konania v Aleppe, ktoré podľa neho „zakladajú na vojenskej vychytralosti nebezpečenstvo úplného krachu spolupráce“, lenže k pondelku i tak nedostal na svoje otázky odpoveď.

Štátny tajomník USA „opäť a opäť tvrdí, že Rusko musí ustúpiť“, inak sa zrazí s „vážnymi problémami“, vrátane „amerického plánu B“ o Sýrii, lenže, žiaľ, Moskva nemá dôvod reagovať na jeho varovania, hovorí sa v článku.

„Rusko pokračuje v úpornom ignorovaní tlaku z americkej strany a Kerry zakaždým na to odpovedá len novými výzvami k spolupráci a novými ústupkami, namiesto toho aby nakoniec prinútil Rusko pocítiť všetky „dôsledky“, na ktoré už neraz upozorňoval“, píše americký list.

Podľa vz.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

87 %
(15 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius
,