asfasdf ×

NázorObčana.sk

Život hlavy Luhanskej ľudovej republiky, na ktorého bol spáchaný atentát, je mimo ohrozenia. Stratil veľa krvi, ale to prežije

 Aktuality

Pripomenieme, že 6. augusta, o 8. hodine ráno v centre Luhanska bol spáchaný bombový atentát na hlavu Luhanskej ľudovej republiky Igora Plotnického. Na križovatke ulíc Vatutina a Karpinského prehrmel mohutný výbuch...

07 August
2016 14:47:10

 

Foto: YouTube

Jeep, v ktorom sa viezol Plotnický s kolegami, bol poriadne zdemolovaný a všetci členovia posádky boli zranení. Ihneď ich dopravili do najbližšej nemocnice. Pre média celú situáciu komentovala tlačová služba hlavy Luhanskej republiky, veliteľstvo polície a bývalý predseda parlamentu Novoruska Oleg Carev. Ten zasa uviedol aj najčerstvejšie informácie.

„Keď lekári dopravovali Igora Plotnického do nemocnice, mali obavy, že tu cestu neprežije. Našťastie všetko dopadlo dobre. Stratil veľmi veľa krvi, ale zranenia predsa neboli smrteľné. V nemocnici ho operovali, starajú sa oňho skúsení lekári a dúfame, že bude v poriadku. V každom prípade lekári tvrdia, že už je mimo ohrozenia života. Volal som pred chvíľou známym, povedali, že Plotnický sa cíti lepšie a momentálne spí,“ dodal Carev.

Lekári pre média tiež porozprávali o zdravotnom stave Plotnického, prezradili, že mal mnohopočetné zranenia a fakticky celé jeho telo je jedna veľká rana. Napriek tomu lekári tvrdia, že to zvládne a bezprostredné ohrozenie jeho životu už nie je. Povedali, že niektoré poplašné správy v rôznych médiách o tom, že Plotnický má poškodenú pečeň a iné životne dôležité orgány sa nezakladajú na pravde.

V súčasnosti sa nachádza v nemocnici v Luhansku, aj keď viacerí vedúci politici Luhanskej republiky trvali na tom, aby ho dopravili do vojenskej nemocnici v ruskom meste Rostov. Na ministerstve zdravotníctva Luhanskej republiky odborníci vyhlásili, že nie je to nutné a dokonca, že sa Plotnický onedlho uzdraví a vráti sa ku svojom pracovným povinnostiam.

Mnohí vedúci politici Luhanskej republiky, ako aj členovia Občianskej rady pri hlave Luhanskej ľudovej republiky vyhlásili, že atentát na Plotnického spáchali členovia ukrajinských tajných služieb za účelom vystrašenia obyvateľov republiky a destabilizácii situácie v celom regióne.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 983x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1523x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1473x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1297x 👤eugenius
,