asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na kalifornských školách žiaci budú navštevovať hodiny histórie a kultúry sexuálnych menšín a súčasného diania v LGBT spoločenstve

 Aktuality

Niektoré americké školy značne predbehnú podobné vzdelávacie inštitúcie po celom svete a ako prvé oboznámia malých žiačikov s rôznorodosťou ľudského pohlavného života, históriou sexuálnych menšín a súčasným dianím v LGBT spoločenstve.

08 August
2016 05:20:01

 

Foto: Facebook

Napríklad, v americkom štáte Kalifornia deťom budú prednášať o súčasnej pohlavnej pestrosti vo svete, o tom, ako vznikli jednopohlavné rodiny a o celom spektre LGBT predstaviteľov. Kalifornskí žiačikovia asi ako prví na svete sa dozvedia, že existujú nielen rodiny, ktoré tvoria oteckovia a mamičky, ale sú aj také, ktoré tvoria dvaja oteckovia alebo dve mamičky.

O tejto novinke verejnosť informoval portál world.wng.org. Prezrádza, že na týchto najmodernejších hodinách v histórii intímneho vzdelávania detičky sa dozvedia o súčasnom dianí vo svete – ako členovia LGBT spoločenstva bojujú o svoje práva, aké demonštrácie po celom svete organizujú, aká je situácia v tejto oblasti v rôznych krajinách sveta a pod. 

Jedným z iniciátorov tejto novinky v školskom programe sa stál Harvey Milk – politik obhajujúci práva sexuálnych menšín. Je to prvý otvorený homosexuál, ktorého zvolili do štátnej funkcie v štáte Kalifornia. V nedávnom prieskume verejnej mienky obyvatelia štátu Kalifornia takmer jednohlasne podporili túto iniciatívu a privítali zavedenie hodín histórie a  kultúry homosexuálov a o súčasnom dianí v LGBT spoločenstve. 

Pochopiteľne, oponenti sa obávajú, že táto novinka a „homosexuálne hodiny“ negatívne ovplyvnia krehkú psychiku detí a nasmerujú ich nesprávnou cestou, naučia ich vážiť si a preferovať hodnoty, ktoré sú im cudzie.

Na druhej strane v Departmente vzdelávania štátu Kalifornia vyhlásili, že zavedenie hodín „netradičnej sexuálnej gramotnosti“ má odporúčací charakter a nie je to nariadením americkej vlády. Preto každá škola si sama môže zvoliť, či bude zavádzať podobné hodiny alebo nie. V každom prípade štátne a súkromné školy dostanú dostatočný počet učebníc a inej literatúry na túto tému. Tieto učebnice a špeciálna literatúra budú sa dostávať na školy už od budúceho školského roka.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1183x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 895x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1055x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1373x 👤eugenius
,