asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na kalifornských školách žiaci budú navštevovať hodiny histórie a kultúry sexuálnych menšín a súčasného diania v LGBT spoločenstve

 Aktuality

Niektoré americké školy značne predbehnú podobné vzdelávacie inštitúcie po celom svete a ako prvé oboznámia malých žiačikov s rôznorodosťou ľudského pohlavného života, históriou sexuálnych menšín a súčasným dianím v LGBT spoločenstve.

08 August
2016 05:20:01

 

Foto: Facebook

Napríklad, v americkom štáte Kalifornia deťom budú prednášať o súčasnej pohlavnej pestrosti vo svete, o tom, ako vznikli jednopohlavné rodiny a o celom spektre LGBT predstaviteľov. Kalifornskí žiačikovia asi ako prví na svete sa dozvedia, že existujú nielen rodiny, ktoré tvoria oteckovia a mamičky, ale sú aj také, ktoré tvoria dvaja oteckovia alebo dve mamičky.

O tejto novinke verejnosť informoval portál world.wng.org. Prezrádza, že na týchto najmodernejších hodinách v histórii intímneho vzdelávania detičky sa dozvedia o súčasnom dianí vo svete – ako členovia LGBT spoločenstva bojujú o svoje práva, aké demonštrácie po celom svete organizujú, aká je situácia v tejto oblasti v rôznych krajinách sveta a pod. 

Jedným z iniciátorov tejto novinky v školskom programe sa stál Harvey Milk – politik obhajujúci práva sexuálnych menšín. Je to prvý otvorený homosexuál, ktorého zvolili do štátnej funkcie v štáte Kalifornia. V nedávnom prieskume verejnej mienky obyvatelia štátu Kalifornia takmer jednohlasne podporili túto iniciatívu a privítali zavedenie hodín histórie a  kultúry homosexuálov a o súčasnom dianí v LGBT spoločenstve. 

Pochopiteľne, oponenti sa obávajú, že táto novinka a „homosexuálne hodiny“ negatívne ovplyvnia krehkú psychiku detí a nasmerujú ich nesprávnou cestou, naučia ich vážiť si a preferovať hodnoty, ktoré sú im cudzie.

Na druhej strane v Departmente vzdelávania štátu Kalifornia vyhlásili, že zavedenie hodín „netradičnej sexuálnej gramotnosti“ má odporúčací charakter a nie je to nariadením americkej vlády. Preto každá škola si sama môže zvoliť, či bude zavádzať podobné hodiny alebo nie. V každom prípade štátne a súkromné školy dostanú dostatočný počet učebníc a inej literatúry na túto tému. Tieto učebnice a špeciálna literatúra budú sa dostávať na školy už od budúceho školského roka.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1303x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1819x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1733x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1537x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,