asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na kalifornských školách žiaci budú navštevovať hodiny histórie a kultúry sexuálnych menšín a súčasného diania v LGBT spoločenstve

 Aktuality

Niektoré americké školy značne predbehnú podobné vzdelávacie inštitúcie po celom svete a ako prvé oboznámia malých žiačikov s rôznorodosťou ľudského pohlavného života, históriou sexuálnych menšín a súčasným dianím v LGBT spoločenstve.

08 August
2016 05:20:01

 

Foto: Facebook

Napríklad, v americkom štáte Kalifornia deťom budú prednášať o súčasnej pohlavnej pestrosti vo svete, o tom, ako vznikli jednopohlavné rodiny a o celom spektre LGBT predstaviteľov. Kalifornskí žiačikovia asi ako prví na svete sa dozvedia, že existujú nielen rodiny, ktoré tvoria oteckovia a mamičky, ale sú aj také, ktoré tvoria dvaja oteckovia alebo dve mamičky.

O tejto novinke verejnosť informoval portál world.wng.org. Prezrádza, že na týchto najmodernejších hodinách v histórii intímneho vzdelávania detičky sa dozvedia o súčasnom dianí vo svete – ako členovia LGBT spoločenstva bojujú o svoje práva, aké demonštrácie po celom svete organizujú, aká je situácia v tejto oblasti v rôznych krajinách sveta a pod. 

Jedným z iniciátorov tejto novinky v školskom programe sa stál Harvey Milk – politik obhajujúci práva sexuálnych menšín. Je to prvý otvorený homosexuál, ktorého zvolili do štátnej funkcie v štáte Kalifornia. V nedávnom prieskume verejnej mienky obyvatelia štátu Kalifornia takmer jednohlasne podporili túto iniciatívu a privítali zavedenie hodín histórie a  kultúry homosexuálov a o súčasnom dianí v LGBT spoločenstve. 

Pochopiteľne, oponenti sa obávajú, že táto novinka a „homosexuálne hodiny“ negatívne ovplyvnia krehkú psychiku detí a nasmerujú ich nesprávnou cestou, naučia ich vážiť si a preferovať hodnoty, ktoré sú im cudzie.

Na druhej strane v Departmente vzdelávania štátu Kalifornia vyhlásili, že zavedenie hodín „netradičnej sexuálnej gramotnosti“ má odporúčací charakter a nie je to nariadením americkej vlády. Preto každá škola si sama môže zvoliť, či bude zavádzať podobné hodiny alebo nie. V každom prípade štátne a súkromné školy dostanú dostatočný počet učebníc a inej literatúry na túto tému. Tieto učebnice a špeciálna literatúra budú sa dostávať na školy už od budúceho školského roka.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 493x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 672x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 532x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 780x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,