asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na kalifornských školách žiaci budú navštevovať hodiny histórie a kultúry sexuálnych menšín a súčasného diania v LGBT spoločenstve

 Aktuality

Niektoré americké školy značne predbehnú podobné vzdelávacie inštitúcie po celom svete a ako prvé oboznámia malých žiačikov s rôznorodosťou ľudského pohlavného života, históriou sexuálnych menšín a súčasným dianím v LGBT spoločenstve.

08 August
2016 05:20:01

 

Foto: Facebook

Napríklad, v americkom štáte Kalifornia deťom budú prednášať o súčasnej pohlavnej pestrosti vo svete, o tom, ako vznikli jednopohlavné rodiny a o celom spektre LGBT predstaviteľov. Kalifornskí žiačikovia asi ako prví na svete sa dozvedia, že existujú nielen rodiny, ktoré tvoria oteckovia a mamičky, ale sú aj také, ktoré tvoria dvaja oteckovia alebo dve mamičky.

O tejto novinke verejnosť informoval portál world.wng.org. Prezrádza, že na týchto najmodernejších hodinách v histórii intímneho vzdelávania detičky sa dozvedia o súčasnom dianí vo svete – ako členovia LGBT spoločenstva bojujú o svoje práva, aké demonštrácie po celom svete organizujú, aká je situácia v tejto oblasti v rôznych krajinách sveta a pod. 

Jedným z iniciátorov tejto novinky v školskom programe sa stál Harvey Milk – politik obhajujúci práva sexuálnych menšín. Je to prvý otvorený homosexuál, ktorého zvolili do štátnej funkcie v štáte Kalifornia. V nedávnom prieskume verejnej mienky obyvatelia štátu Kalifornia takmer jednohlasne podporili túto iniciatívu a privítali zavedenie hodín histórie a  kultúry homosexuálov a o súčasnom dianí v LGBT spoločenstve. 

Pochopiteľne, oponenti sa obávajú, že táto novinka a „homosexuálne hodiny“ negatívne ovplyvnia krehkú psychiku detí a nasmerujú ich nesprávnou cestou, naučia ich vážiť si a preferovať hodnoty, ktoré sú im cudzie.

Na druhej strane v Departmente vzdelávania štátu Kalifornia vyhlásili, že zavedenie hodín „netradičnej sexuálnej gramotnosti“ má odporúčací charakter a nie je to nariadením americkej vlády. Preto každá škola si sama môže zvoliť, či bude zavádzať podobné hodiny alebo nie. V každom prípade štátne a súkromné školy dostanú dostatočný počet učebníc a inej literatúry na túto tému. Tieto učebnice a špeciálna literatúra budú sa dostávať na školy už od budúceho školského roka.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 503x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 825x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1402x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1082x 👤eugenius
,