asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruská Federálna bezpečnostná služba zmarila teroristické činy na Kryme, ktoré pripravovala Bezpečnostná služba Ukrajiny

 Aktuality

Ruská Federálna bezpečnostná služba /FSB/ zmarila teroristické činy na Kryme, ktoré pripravovala Bezpečnostná služba Ukrajiny /SBU/. Ruské bezpečnostné zložky vykonali špeciálne operácie na odhalenie a zadržanie ukrajinských diverzantov.

10 August
2016 19:48:47

 

Foto: Facebook

Túto informáciu ruská Federálna bezpečnostná služba /FSB/ uviedla na svojej stránke: http://www.fsb.ru/fsb/press/message/single.htm%21id%3D10437869%40fsbMessage.html

Informuje, že ruské bezpečnostné zložky v noci na 7. augusta blízko mesta Armjansk objavili skupinu ukrajinských teroristov. Pokúsili sa zadržať jej členov a v následku krátkej prestrelky zahynul jeden príslušník ruských bezpečnostných síl. Na mieste činu príslušníci FSB objavili 20 kusov po domácky vyrobených výbušných zariadení, munície, špeciálne bojové zariadenia, protipechotné a magnetové míny, granáty a špeciálne zbrane, ktorými sú vyzbrojení špeciálne jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny.

Taktiež v noci na 8. augusta zmarili príslušníci ruských bezpečnostných zložiek aj ďalšie dva pokusy o vniknutie skupín ukrajinských diverzantov na Krym. Tlačová služba ruskej FSB uviedla, že tieto pokusy ukrajinská strana podporovala masívnym ostreľovaním ruského územia zo svojho teritória. Do útoku sa zapojili aj obrnené vozidla ukrajinskej armády. V boji zahynul jeden ruský vojak.

Ruská Federálna bezpečnostná služba informuje, že ruské špeciálne zložky vykonali na Kryme v oblasti blízko ukrajinských hraníc protiteroristické operácie, vďaka ktorým sa podarilo zlikvidovať agentúrnu sieť skupín ukrajinských diverzantov. Zadržali niekoľko občanov s ukrajinskými a ruskými pásmi, ktorí sa podieľali na príprave teroristických činov. V súčasnosti týchto ľudí vypočúvajú a pohraničné a bezpečnostné sily Ruska posilnili ochranu hraníc na Kryme.

V správe FSB sa uvádza, že jedným z organizátorov zmarených teroristických činov je Jevgenij Panov /nar. v r. 1977/, obyvateľ Záporožskej oblasti Ukrajiny, ktorý je zamestnancom Hlavnej správy rozviedky ministerstva obrany Ukrajiny. Svoju vínu priznal a vysvetľuje, ako sa pripravovali teroristické činy na území Krymu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 575x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 884x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,