asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruský prezident obvinil Kyjev v rozdúchavaní terorizmu a vyhlásil, že v tejto situácii rokovania v Normandskom formáte nemajú zmysel

 Aktuality

Včera ruská Federálna bezpečnostná služba informovala o zadržaní skupiny ukrajinských diverzantov na Kryme a zabránení teroristickým činom, ktoré boli naplánované. Na margo týchto udalostí reagoval aj ruský prezident Vladimír Putin.

11 August
2016 06:56:42

Ruský prezident obvinil Kyjev v rozdúchavaní terorizmu a vyhlásil, že v tejto situácii rokovania v Normandskom formáte nemajú zmysel

Včera ruská Federálna bezpečnostná služba informovala o zadržaní skupiny ukrajinských diverzantov na Kryme a zabránení teroristickým činom, ktoré boli naplánované. Na margo týchto udalostí reagoval aj ruský prezident Vladimír Putin.

Foto: YouTube

Označil pokus o vykonávanie teroristických činov na Kryme za hlúpu a zločineckú akciu a prisľúbil, že Rusko tieto činy nenechá bez povšimnutia a bez odvety. Podčiarkol, že po týchto všetkých udalostiach považuje naplánované stretnutie a rokovania v Normandskom formáte za nezmyselné a bezpredmetné. 

„Samozrejme, v týchto podmienkach stretávať sa v Normandskom formáte v Číne nemá zmysel, pretože ľudia, ktorí sa chopili moci v Kyjeve a zatiaľ sú pri moci, namiesto hľadania kompromisov podnikajú teroristické útoky. O čom s nimi môžeme rokovať?“ zdôraznil.

„Najdôležitejšie je to, aby tie sily, ktoré podporujú súčasnú moc v Kyjeve, sa už konečne rozhodli, čo chcú: želajú si, aby ich klienti aj naďalej sa zaoberali provokáciami v podobnom duchu alebo predsa chcú, aby sa podarilo dosiahnuť mierové urovnanie,“ podčiarkol.

„Ak by ozaj to chceli, a chcel by som tomu veriť, tak už konečne by mohli podniknúť nejaké reálne kroky, aby príslušným spôsobom ovplyvnili súčasnú moc v Kyjeve. Myslím si, že všetci si už pochopili, že súčasná kyjevská moc nehľadá spôsoby riešenia problémov prostredníctvom rokovaní, ale sa uchýlila k teroru. Je to veľmi nebezpečná skutočnosť,“ zdôraznil ruský prezident Vladimír Putin na tlačovke.

Ruské média uvádzajú, že ukrajinskí teroristi plánovali vykonať teroristické činy na Kryme za účelom poškodenia infraštruktúry polostrova. Vymenovali niekoľko konkrétnych podnikov, ktoré vraj mali byť vyhodené do vzduchu – ako aj diaľnica Jalta – Simferopoľ a to práve vtedy, keď sa po nej budú premiestňovať dopravné prostriedky štátnych organizácií a vedúcich predstaviteľov Krymu. Novinári prízvukujú, že tieto akcie boli naplánované už dávnejšie.

Kyjev všetky podobné obvinenia odmieta, aj keď niektoré ukrajinské média potvrdili fakty uvedené ruskou FSB a dokonca prízvukovali, že je to začiatok vojny proti Rusku. Prezident Ukrajiny Petro Porošenko tieto udalosti označil za „cynické a nezmyselné fantázie“ a vysvetlil to tým, že Moskva sa tak snaží nájsť ďalší dôvod, aby sa mohla vyhrážať Kyjevu.

Rusko ihneď sprísnilo pohraničný režim na hranici s Ukrajinou za účelom zamedzenia prípadným pokusom o teroristické činy zo strany susedného štátu.

Je zaujímavé, že naše slobodné a demokratické média, ktoré hneď informujú čitateľov o všetkých teroristických činoch, atentátoch, vojenských operáciách, prestrelkách, požiaroch, prírodných katastrofách a pod., svorne mlčia o posledných udalostiach na rusko-ukrajinskej hranici na Kryme. Ako sa hovorí, no comment...

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 515x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 461x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,