asfasdf ×

NázorObčana.sk

Po stopách Nočných vlkov idú účastníci automobilového pochodu Berlín - Moskva, ktorý sa koná pod heslom „Družba národov proti propagande NATO“

 Aktuality

Po stopách motorkárov – Nočných vlkov sa pustili automobilisti. V Berlíne od Brandenburskej brány 7. augusta štartoval medzinárodný automobilový pochod Berlín – Moskva, na ktorom sa zúčastňuje asi 250 ľudí z rôznych štátov.

11 August
2016 20:01:56

 

Foto: Facebook, YouTube

Konvoj z niekoľkých desiatok áut naprv dorazil do Litvy, kde vyvolal veľký rozruch v radoch obyvateľstva a obrovskú nespokojnosť všetkých vedúcich predstaviteľov krajiny. Litovské média uvádzali, že medzinárodný automobilový pochod sa koná pod heslom „Družba národov proti propagande NATO“. Samozrejme, podobné heslá sú v drvivej väčšine európskych krajín neprijateľné...

Tento automobilový pochod zorganizovali nemeckí občianski aktivisti – bývalý profesor univerzity v meste Tübingen /pôsobil tam v r. 2009 – 2015/ a v súčasnosti novinár a publicista Rainer Rothfuss a Owe Schattauer. Na svojom portálu aktivisti uvádzajú, že „táto akcia je prejavom občianskej iniciatívy za účelom rozvoja vzájomného porozumenia medzi obyvateľmi Nemecka a Ruska“.

„Veríme v úspech nášho automobilového pochodu – a to aj napriek zjavnému geopolitickému programu rôznych krajín a organizácií, ktoré sa snažia prezentovať nášho európskeho suseda ako nepriateľa. Namiesto sankcií, vojenských hrozieb alebo dokonca aj vojny podávame  priateľskú ruku, navrhujeme spoluprácu medzi národmi obidvoch krajín, aby sa nám podarilo zachrániť mier – skutočne najväčší svetový poklad.  Týmto automobilovým pochodom vysielame signál a zjednocujeme ľudí, občianske organizácie, mesta, podniky, spoločnosti – a vo všeobecnosti obidva národy,“ uvádza sa vo vyhlásení organizátorov pochodu Berlín – Moskva na ich portálu.

„Máme veľký konvoj, čím dokazujeme, že Rusko a Nemecko majú byť kamaráti,“ uviedol pre média jeden z ďalších organizátorov akcie známy pod prezývkou „Rozhnevaný Nemec“. „Chceme, aby medzi našimi stranami panoval mier. Zorganizujeme rôzne akcie a koncerty a ukážeme tak, že nie všetci v Nemecku majú negatívny vzťah k Rusku. Naopak mnohí majú radi Rusov. V automobilovej kolóne máme nielen Nemcov, ale aj Švajčiarov, Rakúšanov, Bielorusov, dokonca aj Ukrajincov a iných,“ prezradil.

„Mier je to veľmi dôležitá vec. Som Ukrajinec a rozhodol som sa, že svoju dovolenku strávim takto. Investujem môj čas a peniaze na zmysluplnú vec: budem cestovať v tejto kolóne mieru a priateľstva spoločne s Nemcami. Verím, že sa k nám pripoja aj moji kamaráti z Kyjevu. A presne tak, ako to bolo v Moskve, zasa stretne sa veľa ľudí, ktorí si budú navzájom rozumieť, chcú byť priatelia a mienia zachrániť mier,“ podčiarkol Maxim Gorkovyj.

V Litve účastníkov automobilového pochodu stretli ako nevítaných hostí. Litovský minister zahraničia Linas Linkiavicius síce poznamenal, že v Litve si vážia názory rôznych ľudí a skupín, avšak podčiarkol, že dané automobilové šou zorganizovala Moskva a využíva ho vo svojej propagande.


Predstaviteľ Služby ochrany štátnej hranice Litvy Rokas Pukinskas uviedol, že v utorok večer do Litvy prišla kolóna zo 70 vozidiel – osobné autá, autobusy a motocykle, na ktorých sa viezlo viac ako 200 ľudí, väčšina z ktorých boli občania Nemecka. Časť účastníkov autopochodu – ruskí občania nemeckej národnosti pricestovala do Litvy z Kaliningradskej oblasti Ruska. 

Litovskí média uverejňujú mnohopočetné komentáre domácich politikov, analytikov a občianskych aktivistov. Mnohí túto akciu odsudzujú, ako „kremeľské propagandistické šou“, avšak niektorí sú presvedčení, že je to skutočne mierová akcia a preto ju podporujú.

Včera účastníci automobilového pochodu sa zastavili v ruskom Pskove, dnes prídu do severnej ruskej metropoly – Petrohradu. Potom 16. augusta ich privítajú v Moskve a následne sa vyberú na spiatočnú cestu: 19. augusta urobia zástavku v bieloruskom hlavnom meste Minsku a finišujú 21. augusta zasa v Berlíne. 


 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 459x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,