asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Ďalší zadržaní Rusmi diverzanti potvrdili, že pripravovali teroristické útoky na rozkaz ukrajinskej rozviedky

 Aktuality

Ruská televízna stanica Rusko 24 zverejnila videozáznam výsluchu ďalších ukrajinských diverzantov zatknutých na Kryme. Porozprávali, aké konkrétne operácie pripravovali a priznali sa, že konali na rozkaz vedenia ukrajinskej rozviedky.

13 August
2016 08:13:37

 

Foto: YouTube

Zadržaný diverzant Andrej Zachtej porozprával o tom, ako bol v spojení so svojim šéfom z ukrajinskej vojenskej rozviedky. Za úlohu mal dopravu skupiny teroristov na Krym z ukrajinského územia, ako aj prepravu členov tejto skupine na polostrove. Spojka Zachteja sa s nim mala stretnúť v dedine Suvorovo blízko mesta Armjansk. Stretnutie bolo naplánované na okraji dediny, pri cintoríne. Tu sa k nemu mali pripojiť štyria diverzanti. Keď sa však Zachtej dostavil na miesto činu – o polnoci 6. augusta, začala sa tam protiteroristická operácia Federálnej bezpečnostnej služby Ruska, došlo k prestrelke a Zachteja zatkli. 

V náhradnej pneumatike, v Zachtejovom aute príslušníci ruských bezpečnostných služieb objavili náboje, granáty, výbušniny, rozbušky, mapy polostrova, mobilný telefón a niekoľko SIM kariet. Zachtej vysvetlil, že šéfovia sa s nim boli v spojení prostredníctvom programu LINE. Komunikovali každý tretí deň. Mal sa zamestnať na Kryme v nejakom strategickom podniku – najlepšie na kompe alebo na letisku. Jeho prvou úlohou bola návšteva vojenskej jednotky v Simferopoli a zistenie, aká vojenská technika sa tam nachádza.  

Nič nezapieral ani riadny zamestnanec ukrajinských tajných služieb Jevgenij Panov, ktorý podrobne porozprával o svojej úlohe a o ostatných členoch skupiny diverzantov. Jedného z členov tejto skupiny podľa fotografie spoznal energetík Džankojského okresu Kryma Marlen Aliev. Povedal, že 1. augusta mladý muž objavil sa v jeho podniku v dedine Pobednoje a predstavil sa ako Alexej Sandyl. Prišiel na služobku.

Aliev hneď zavetril niečo podozrivé: nepozdával sa mu preukaz „kolegu“ a ani zoznam podnikov, ktorý ukázal a ktoré ten mal navštíviť: boli tam uvedené staré názvy podnikov – tak, ako sa nazývali ešte vtedy, keď Krym bol ukrajinským...  

Napriek zverejneným výsluchom ukrajinských diverzantov Kyjev tvrdí, že je to všetko podvrh a provokácia. Niektorí vysoko postavení ukrajinskí politici a príslušníci tajných služieb však vystúpili s pomerne dvojzmyselnými vyhláseniami: tvrdia, že zatknutí Ukrajinci nie sú príslušníkmi ukrajinských tajných služieb, ale vyhlasujú, že konali na vlastnú päsť a preto sú hrdinami Ukrajiny. Na jednej strane odmietajú, že zadržaní diverzanti sú príslušníkmi alebo spolupracovníkmi ukrajinských tajných služieb, ale na druhej strane nepochybujú o tom, ba dokonca niektorí z nich potvrdzujú, že pripravovali teroristické útoky.

Ale v každom prípade títo ukrajinskí politici podporujú terorizmus, keď diverzantov, ktorí plánovali teroristické činy /či už príslušníkov tajných služieb alebo „dobrovoľníkov“ – v tomto prípade je to jedno/ označili za hrdinov Ukrajiny.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 374x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 391x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 628x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 913x 👤eugenius
,