asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo zahraničia o situácii v Aleppe: „Niektoré západné médiá narábajú so zjavnými špekuláciami, využívajúc neoverené údaje z pochybných zdrojov“

 Aktuality

Situácia v sýrskom Aleppe je mimoriadne napätá a neprehľadná. Svetové média podávajú informácie z Aleppa „po svojom“, často skresľujú realitu. Ruské ministerstvo zahraničia reagovalo na tieto skutočnosti vo svojom vyhlásení.

17 August
2016 19:47:39

 

Foto: Facebook

„V poslednom období sú stále častejšie prípady skresľovania informácie o vývoji situácie v sýrskom Aleppo. Niektoré západné médiá, usilujúce sa o renomé objektívnych a nepredpojatých, narábajú so zjavnými špekuláciami, využívajúc neoverené údaje z pochybných zdrojov. Hrnú sa obvinenia z eskalovania násilia na adresu sýrskeho vojska či ruských VKS, zapojených do boja proti terorizmu v Sýrii. Zároveň sa intenzívne rozpracováva téma humanitárnej katastrofy. Avšak, zamlčiava sa skutočnosť, že aj s ruskou podporou sa v Aleppo uskutočňuje rozsiahla humanitárna operácia.

Ruské Centrum pre zmierenie znepriatelených strán v Sýrii dodalo do mesta Aleppo viac ako 50 ton potravín, predmetov dennej potreby a zdravotníckeho materiálu a taktiež 93 tony vody vo fľašiach. Všetkých sedem zriadených humanitárnych koridorov pre odchod civilistov a bojovníkov, ktorí zložili zbrane, sú otvorené a prevádzkované non stop. Vedľa nich sú pohotovostné sanitky, zriadené výdajne horúcej stravy, pripravené zásoby pitnej vody a potravín. Naďalej funguje ďalší humanitárny koridor pre prechod ozbrojených bojovníkov v susedstve trasy „Castello“.

8. augusta bola dokončená úprava cesty smerom k severnému okraju mesta Aleppo cez obchodné centrum „Castello“. Je zaistená bezpečnosť a nepretržitá dodávka potravín, vody, paliva, liekov a ďalších základných komodít do západnej aj východnej časti mesta. Neďaleko obce Handarat je zriadené zberné a východiskové miesto na formovanie humanitárnych konvojov pre obyvateľov mesta Aleppo.

Také usporiadanie bolo zvolené, pretože umožňuje všetkým zainteresovaných stranám posielať humanitárnu pomoc pre obyvateľov mesta Aleppo. Za účelom zaistenia bezpečného pohybu kolón vnútri Aleppo oddnes každý deň od 10.00 do 13.00 miestneho času budú určené humanitárne „okná“, počas ktorých budú zastavené všetky bojové akcie, letecké a delostrelecké ostreľovanie.

Prihliadnuc na vytvorené podmienky sme pripravení, v súčinnosti so sýrskymi úradmi, poskytnúť pre všetky zainteresované organizácie bezpečné dodanie humanitárnej pomoci obyvateľom Aleppo, ktorí trpia nedostatkom potravín a liekov. Podporujeme návrhy OSN o zriadení spoločnej kontroly doručovania humanitárnej pomoci do Aleppa po ceste „Castello“. V súčasnej dobe naši vojenskí experti pracujú na tejto otázke so zástupcami OSN a kolegami z USA.

Sme otvorení konštruktívnemu dialógu so všetkými záujemcami o urovnanie sýrskej krízy. Sme presvedčení, že nie sú a neexistujú žiadne iné cesty na prekonanie vnútorného konfliktu v sýrskej spoločnosti, okrem politickej.

Rusko rešpektuje zvrchovanosť, jednotu a územnú celistvosť Sýrie. Naliehavo žiadame ostatné štáty, aby rešpektovali hranice a nezávislosť Sýrie - riadneho člena OSN a tiež aby sa zapojili do likvidácie spoločnými silami internacionálneho terorizmu v tejto krajine.

V Moskve očakávajú, že regionálni a medzinárodní partneri konečne poskytnú reálnu pomoc Sýrii pri prekonávaní akútnych vnútorných rozporov, berúc ako základ princípy Charty OSN a príslušných rezolúcií Bezpečnostnej rady,“ uvádza sa v závere vyhlásenia ruského ministerstva zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 450x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 526x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,