asfasdf ×

NázorObčana.sk

Tak chce Rusko napadnúť Poľsko či nie? Načo potom na hranici buduje ochranné zariadenia?

 Aktuality

Európske a zaoceánske média stále strašia, že Rusko mieni napadnúť niektorú z európskych krajín. Poľskí kolegovia vydali dosť rozporuplnú správu, že Rusi naopak upevňujú svoje hranice. Načo by to robili, ak pripravujú útok?..

19 August
2016 20:41:24

 

Foto: Facebook

Vo viacerých poľských médiách sa objavili komentáre a fotografie, ktoré svedčia o tom, že Rusko buduje nové ploty na rusko-poľskej hranici. Poľskí experti a novinári sú v rozpakoch: načo to Rusi robia? Odvolávajúc sa na informácie zo zdrojov poľskej pohraničnej služby uvádzajú konkrétne príklady. Na hranici Poľska a Kaliningradskej oblasti Ruska budujú ochranné ploty a staršie oplotenia „skrášľujú“ ostnatým drôtom.

Pridávajú aj detaily. Oplotenie na rusko-poľskej hranici existuje už niekoľko rokov, avšak v súčasnosti oplocujú aj nové úseky. Rusi privážajú nové stĺpy a metre ostnatého drôtu. Načo to Rusi robia, nevedia si vysvetliť ani poľskí vojenskí experti. Niektorí si síce pripúšťajú, že sú to bežné naplánované rekonštrukčné práce, ale viacerí za tým predsa vidia nejaké nepochopiteľné ruské útočné plány...

Tlačová služba pohraničného riaditeľstva Federálnej bezpečnostnej služby Ruska sa pokúsila dať odpovede na tieto otázky a pochybnosti poľských kolegov. Uviedla, že je to ozaj bežná rutina a opravujú úseky, kde plot je zastaraný alebo poškodený. Rusi prisahajú, že žiadne nové ploty nebudujú – nevidia dôvod.

Pripomínajú, že tieto ploty vybudovali ešte v sovietskych časoch a trochu „zostarli“, treba ich opraviť. Poukazujú na to, že nie je to žiadna novinka. Podobné rekonštrukčné práce sa vykonávajú plánovo už dlhé roky, ale predtým nevyvolávali žiadny rozruch u susedov.

Nevedno prečo aj oprava plotov v Poľsku a v iných európskych štátoch vyvoláva taký rozruch. Možno by to naopak malo upokojiť horúce hlavy? Načo by Rusi pripravovali útok na Poľsko, ak na hranici budujú ochranné ploty? V opačnom prípade by mali vyčistiť priestor pre svoje útočiace tanky... Nuž, nech Rusi robia čo chcú, tak alebo inak budú zlí a sú to agresori...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

50 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 293x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1078x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 557x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 741x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,