asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rozhodol Soros o Lajčákovi?

 Aktuality

Miliardár George Soros mohol stáť za ustanovením vyjednávača EÚ na riešenie krízy v Albánsku v roku 2011, uvádza televízia Fox News.

21 August
2016 21:09:55

Rozhodol Soros o Lajčákovi?

Miliardár George Soros mohol stáť za ustanovením vyjednávača EÚ na riešenie krízy v Albánsku v roku 2011, uvádza televízia Fox News.

Foto: Facebook

O politických operáciách Sorosa bolo v sobotu 13. 8. zverejnených vraj vyše 2500 dokumentov, datovaných rokmi 2008 – 2016. Rad elektronických listov poukazuje na to, že Soros posielal osobné listy vtedajšej štátnej tajomníčke USA Hillary Clintonovej s návrhom na zasiahnutie do politickej krízy v Albánsku.

„Myslím si, že súrne treba prijať podniknúť dve veci. Po prvé, využiť celú váhu medzinárodného spoločenstva, aby vplývali na predsedu vlády Saly Berishu a lídra opozície Edi Ramu na odvrátenie ďalších demonštrácií a zmeniť tón verejných vystúpení. Po druhé, ustanoviť vysokopostaveného európskeho činiteľa za vyjednávača“, uvádza televízia úryvok z listu, ktorý Sorosov poradca Jonas Rolett poslal námestníkovi H. Clintonovej pre zákonodarné otázky Richardovi Vermovi 23. 1. 2011.

Okrem odporúčaní o reakcii zo strany USA Soros uviedol mená troch možných vyjednávačov, ktorí by mohli uskutočniť analýzu situácie v krajine, i pomoc svojho fondu v Tirane. Medzi potenciálnych vyjednávačov zaradil aj meno ministra zahraničia SR Miroslava Lajčáka, ktorý bol následne vyslaný do Albánska ako vyjednávač za EÚ. Vychádzajúc z obsahu listov nie je jasné, či boli Sorosove odporúčania odovzdané Európskej únii.

Málo známy portál DCLeaks.com uverejnil listy a dokumenty od Hackerov už v júni. Pozornosť upútali po škandále s únikom korešpondencie Demokratickej strany USA, z čoho americké médiá obviňujú ruských hackerov. Verejnými sa tak stali listy Sorosovho fondu za posledný rok. Konkrétne, žiadosti na vyčlenenie 500 tisíc dolárov na financovanie programov protipôsobiacich na vplyv RF na európske štáty.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 493x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 672x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 531x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 780x 👤eugenius
,