asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zistilo sa, že Nikola Tesla ešte pred takmer 120 rokmi vymyslel bezpilotné lietadlo

 Aktuality

Svetoznámy vynálezca a konštruktér mnohých elektrických strojov a prístrojov Nikola Tesla, ako sa zisťuje, je autorom aj ďalšieho originálneho vynálezu a fakticky o 100 rokov predbehol ostatných – pred vyše storočím vynašiel bezpilotné lietadlo.

22 August
2016 21:34:58

 

Foto: Facebook

Zistilo sa to po tom, ako americký technológ Matthew Schroyer objavil v archívoch  amerického Patentného byra výkresy srbského technického génia Nikoly Teslu z roku 1898. Sú tam podklady na vyhotovenie bezpilotného prístroja riadeného rádiom. Informoval o tom americký portál Popular Science.

Teslov patent z 8. novembra r. 1898 má názov „Metoda činnosti a funkcie mechanizmu  kontrolujúceho lode a pohybujúce sa posádky“ a predpokladá bezdrôtové riadenie lode s elektrickým pohonom. „V širokom zmyslu slova sa môj objav odlišuje od ostatných tým, že zaisťuje riadenie mechanizmu zabezpečujúceho pohyb objektu bez akýchkoľvek drôtov,  káblov alebo iných foriem elektrického alebo mechanického spojenia“ uvádza sa v Teslových  vysvetleniach k patentu.

Legendárny srbský vynálezca taktiež predpokladal využívanie podobnej technológie pre  vojenské účely. „Hlavnou prednosťou môjho vynálezu je jeho efekt v prípade jeho využitia v  zbraniach a vojenskej činnosti, pretože vďaka svojej ničivej sile prinesie a nastolí permanentný mier medzi národmi", cituje Nikolu Teslu americký technológ Matthew.

Nikola Tesla predpokladal, že jeho aparáty budú mať takú ničivú silu, že ľudia sa ich budú báť používať a preto radšej skončia so všetkými vojnami. Mýlil sa. Na planéte sú aj oveľa ničivejšie – jadrové zbrane, ale vojny pokračujú...

Tento Teslov prístroj dá sa považovať za predchodcu moderných bezpilotných lietadiel. Nikdy však nebol vyhotovený. Boli síce pokusy o jeho zhotovenie, ale nebol dokončený do konca prvej svetovej vojny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 489x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 667x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 528x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 779x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,