asfasdf ×

NázorObčana.sk

Exkontrarozviedčik KGB ZSSR Alexander Travnikov: „Hlúposť ukrajinských tajných služieb je šokujúca!“

 Aktuality

Epizóda so zadržaním ukrajinských teroristov na Kryme stále vyvoláva množstvo komentárov odborníkov a médií po obidve strany rusko-ukrajinskej hranice. Svoj názor prezentoval aj skúsený odborník, bývalý kontrarozviedčík Alexander Travnikov.

23 August
2016 20:05:52

 

Foto: Facebook

Tento 58-ročný vedec, spisovateľ, športovec, kandidát historických vied, doktor filozofie, profesor Katedry medzinárodného práva Vysokej školy histórie a kultúry Východu v Moskve dlhé roky pracoval ako zamestnanec Komiteta gosudarstvennoj bezopasnosti - KGB ZSSR. Má aj príslušné vzdelanie: okrem iného absolvoval aj Vysokú školu KGB ZSSR. Napísal viac ako 50 kníh a monografií o histórii Východu, politike a bojovných umeniach. Mimochodom, bývalý predseda KGB ZSSR Jurij Andropov ho odmenil za zabezpečenie bezpečnosti letných olympijských hier v Moskve v r. 1980.

Na margo epizódy s ukrajinskými diverzantmi na Kryme sa vyjadruje po vojensky stručne, krátko a výstižne. Servítku pre ústa nedáva. Píše: „Hlúposť ukrajinských tajných služieb až šokuje. Presne tak, ako aj ich nezodpovednosť. Celý tento čas ukrajinská kontrarozviedka prostredníctvom rôznych mediálnych dezinformácií sa snaží oklamať verejnosť a zároveň sa snaží zistiť, ktorý jej príslušník bol zabitý, ktorý spolupracuje s vyšetrovateľmi a „spovedá sa“. Na začiatku sa snažili skresľovať detaily operácie a celú túto epizódu. Teraz stále omieľajú, že treba si urobiť rozbor chýb. Načo? Aby si pochopili, aké chyby urobili, ale potom zasa ich budú robiť? Dobre. Chcete sa trápiť a nespať? Tak nespite! 

Čo by mali vedieť:

  • Zajatcov a zatknutých je veľa. Nezabili všetkých.
  • Medzi zadržanými sú aj hostia zo zahraničia. Pri tejto príležitosti by zaspať nemohli ani západní kolegovia...
  • Zajatci nemlčia. Všetci veselo svedčia.

Teraz podrobnejšie o tom, čo sa stalo, ale čo sa nemalo stať. Nemalo sa stať, aby zahynuli ruskí vojaci. Za toto niekto bude musieť zodpovedať a svoju daň zaplatí krvou. Iní zaplatia inak, ale o tom – potom... Pre začiatok by sa mali zamyslieť nad výrazom: „Poznajú tému, ale nepoznajú detaily“. Práve to pasuje pre našich oponentov.

Bola v tom aj náhoda, hra osudu. Ukrajinskí diverzanti ozaj náhodou narazili na našich výsadkárov z jednotky Vympel. Tí sa trénovali. Nacvičovali boj proti teroristom – a z ničoho nič ozaj museli zakročiť proti diverzantom – proti teroristom. Bola to náhoda – stane sa.

Naši chlapci z Vympelu ani nevedeli, s kým majú tu česť. Ale pochopili, že proti nim sú teroristi a bránili svoju vlasť. Ukrajinci im spadli ako sneh na hlavu a iba profesionalizmus našich vojakov im umožnil rýchlo sa zorientovať a pochopiť, čo sa deje, a postavili sa na odpor agresorom. Jeden z našich vojakov bol hneď zabitý výstrelom z bezprostrednej blízkosti. Takú ranu ešte nik neprežil – nemal šancu. Ale potom sa stalo niečo neuveriteľne. Dvaja ostatní naši vojaci zablokovali celú skupinu ukrajinských teroristov. A zadržali všetkých. Všetkých! A čo je podstatné – nikoho nezabili, všetkých zadržali takpovediac bez ujmy na zdraví. A neboli bohvieako ozbrojení – mali iba pištole. 

Ešte niečo. Títo naši chlapci neboli vycvičení na to, aby zadržiavali diverzantov. Otvorený boj je to niečo iné, ako tajná operácia alebo zatknutie teroristov. Sú to vojaci Vzdušno-výsadkárskych vojsk – nie sú z tajných služieb. Nie sú na to vycvičení, nie je to ich profesia. Napriek tomu zadržali teroristov. Mala by to robiť Národná garda. Toto je jej povolanie a jej pole pôsobnosti. Ale vtedy tam boli iba obyčajní vojaci, ktorí splnili svoj dlh.
 

Takže povedal som o tom, čo nebolo tak, ako malo byť. Teraz poviem, čo bude – a čo bude správne. Na Kryme niektoré ulice pomenujú po týchto našich hrdinoch. Posilnia hranice. Na hranicu pre boj s diverzantmi presunú jednotky Národnej gardy. Taktiež celé pobrežie začnú strážiť rýchle motorové člny na vzduchovom vankúši. Budú vyzbrojené príslušným spôsobom a budú mať najmodernejšie prostriedky a zariadenia, aby rýchlo objavili nepriateľa.

A aby sa nezvaní hostia nenudili, spolu s Národnou gardou na Krym pošlú aj špeciálne skupiny pre boj s diverzantmi a teroristami zo špeciálnych jednotiek Ramzana Kadyrova. Nech si chlapci tiež zastrieľajú...“ zdôraznil v závere svojho komentára Alexander Travnikov.


 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1003x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1535x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1501x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1309x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,