asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prekvapivé výsledky prieskumu: Briti síce chcú von z Európskej únie, ale „svojich“ prisťahovalcov chcú ponechať na ostrovoch

 Aktuality

Výskumné centrum British Future uskutočnilo prieskum verejnej mienky a zisťovalo, čo si myslia Briti o prisťahovalcoch: čo s nimi – vyhnať, nepúšťať, povoliť obmedzený vstup? Výsledky prieskumu boli dosť prekvapivé.

23 August
2016 20:07:20

 

Foto: Facebook

  

Až 84% opýtaných Britov si želá, aby prisťahovalci z krajín Európskej únie, ktorí dnes žijú vo Veľkej Británii, ostali v krajine aj po jej vystúpení z Európskej únie. Tento názor podporujú nielen tí, ktorí hlasovali za zotrvanie v únii, ale dokonca až 77% Britov, ktorí boli „rozvod“ s  Európskou úniou.


Organizátori prieskumu vysvetľujú tieto dosť prekvapivé výsledky tým, že obyvatelia Britských ostrovov síce majú strach z nárastu imigrácie a jej vplyvu na verejný sektor ekonomiky, avšak tiež veria, že tí imigranti, ktorí sú už v krajine, vrátane hlavne tých, ktorí vykonávajú nekvalifikovanú prácu, pozitívne prispievajú k rozvoju hospodárstva krajiny. Briti síce migrantov nemajú príliš v láske, ale obávajú sa, že obmedzenie počtu prisťahovalcov by zapríčinilo nepríjemný problém: kto bude robiť nekvalifikovanú, „špinavú“ prácu?.. 

Na druhej strane mnohí Briti majú strach práve z nevzdelaných a nevychovaných migrantov, ktorí, podľa nich, nie, okrem problémov, na Britské ostrovy neprinesú. Preto až 62% respondentov si želá zníženie počtu nekvalifikovaných migrantov. Určitá časť obyvateľstva vôbec nechce migrantov a preto zníženie počtu aj kvalifikovaných migrantov by chcelo takmer 12% opýtaných.

Samozrejme, Briti majú rôzne názory a preto 46% respondentov chce, aby sa úroveň imigrácie vysoko kvalifikovaných migrantov zvýšila, a 42% chce, aby zostala na súčasnej  úrovni. Väčšina, až 75% opýtaných Britov súhlasí s tým, že migračné toky musia byť obmedzené, avšak samotná migrácia by mala byť podporovaná, pretože je pre ekonomiku a spoločnosť v krajine prospešná.

Respondenti taktiež podporujú poskytnutie azylu utečencom. Nemajú však v tom jednotný názor: 53% Britov sa domnieva, že by mal byť azyl udelený menšiemu počtu utečencov, ďalších 33% si myslí, že počet utečencov v krajine by mal zostať na súčasnej úrovni, a 41% je ochotných prijať viac utečencov.

Taktiež Briti majú dosť odlišné názory na to, aké povolania by mali na ostrovoch vykonávať prisťahovalci a aké odborníci sú vítaní v radoch migrantov. Prakticky štvrtina Britov, 25% si želá, aby do krajiny prichádzalo menej zdravotných sestier, 27% by ich chcelo viac, a 48% sa domnieva, že súčasná situácia je tak akurát. Až 40% respondentov chce viac inžinierov, 17% si ich želá menej.

Mnohí účastníci prieskumu pozitívne hodnotia prínos IT odborníkov, lekárov, zdravotných sestier, a väčšina respondentov ich chce v krajine ešte viac. Len 15% opýtaných z radov priaznivcov vystúpenia Británie z EÚ nechce v krajine vysokokvalifikovaných prisťahovalcov z krajín Európskej únie, 45% chce viac odborníkov a 40 by si želalo znížiť ich počet. Prieskum výskumného centra British Future ukázal, že Briti nie sú príliš nadšení rastúcou migráciou, ale si uvedomujú, že bez pracovných rúk prisťahovalcov domáce hospodárstvo by pociťovalo seriózne problémy.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 859x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1444x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1393x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1228x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,