asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruských paraolympionikov definitívne nepustili na Olympiádu v Riu. Ruskú zástavu spolu so svojou na otvorení hier budú niesť paraolympionici Bieloruska

 Aktuality

Paraolympijské hry sa v brazílskom Riu uskutočnia 7. – 18. Septembra. Ruských paraolympionikov na túto olympiádu definitívne nepustili. Športový arbitrážny súd /CAS/ odmietol odvolanie sa ruskej paraolympijskej federácie.

23 August
2016 20:11:13

 

Foto: Facebook

Aj keď v nominácii ruských paraolympionikov nie je ani jeden športovec, ktorého voľakedy aspoň raz nachytali na dopingu, Medzinárodný paraolympijský výbor aj tak zakázal vystúpenie celej reprezentácie ruských paraolympionikov v Riu – nepôjde tam ani jeden – jediný ruský športovec. V Rusku toho rozhodnutie MPV označili za podlosť, cynizmus a  neľudské správanie sa. Prízvukujú, že celá vec je spolitizovaná a o šport v tejto veci už dávno nejde... Viacerí odborníci a športovci sú zhnusení, že sa takto ublížilo športovcom – invalidom.

Napriek tomu, že ruskí športovci do Ria nepocestujú, ich zástava predsa bude viať počas slávnostného ceremoniálu otvorenia paraolympiády. Trochu netradične bieloruská delegácia bude niesť hneď dve zástavy: samozrejme, svoju a ruskú. Prezradil to predseda Paraolympijského výboru Bieloruska Oleg Šepeľ.

„Som predseda Paraolympijského výboru Bieloruska a nemienim čušať ani tu, doma, ani v Riu. Je to svinstvo. A preto som nariadil, aby na otvorenie hier naša delegácia vzala dve zástavy – našu a ruskú. Určite berieme so sebou dve zástavy,“ podčiarkol.

„Je to podlosť, keď politizujú športové podujatie invalidov a nie hocijaké podujatie, ale Paraolympiádu! Som presvedčený, že o pol roka Paraolympijskému výboru Ruska začnú sa ospravedlňovať. Títo ľudia ani nechápu, že čím viac zla robia Rusku, tým viac sa zjednocuje ruský ľud,“ zdôraznil predseda Paraolympijského výboru Bieloruska Oleg Šepeľ.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1113x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,