asfasdf ×

NázorObčana.sk

Superdemokratická Kanada: policajtom je dovolené mať na hlave turbány, policajtkám dovolia nosiť hidžáby a premiér schvaľuje aj burkini

 Aktuality

Kanada je asi najdemokratickejším štátom na svete. Ešte v r. 1990 tu policajtom – sighom povolili nosenie turbánov. Teraz policajtkám - moslimkám povolia nosenie hidžábu. Kanadský premiér súhlasí s tým, že moslimky môžu mať aj burkini.

25 August
2016 18:38:33

 

Foto: Facebook

Zavedenie novinky – hidžábov pre policajtky – hovorca ministerstva verejnej bezpečnosti Kanady Scott Bardsley vysvetlil práve demokratickým charakterom kanadskej spoločnosti.  „Tento prídavok k uniforme policajtov bol schválený komisárom Kráľovskej polície Kanady. Policajtkám – moslimkám bude povolené nosiť hidžáb, tradičnú moslimskú šatku. Berieme to ako stimulujúci faktor, ktorý umožní, aby viac žien – moslimiek nastúpilo do radov polície,“ podčiarkol Scott Bardsley.  

Kanadské média poukazujú na to, že pomaly v Kanade pre moslimov – policajtov vytvoria podobné podmienky, ako niekde v Indonézii, Jemenu a iných krajinách. Uvádzajú, že kanadské policajné veliteľstvo testovalo 3 druhy hidžábov a nakoniec odkleplo jeden z nich, ktorý je takpovediac univerzálny: dá sa rýchlo zvliecť z hlavy a nezavádza pri policajnej akcii.  Taktiež domáce média pripomínajú, že ešte v r. 1990 policajtom – sighom povolili nosenie turbánov.

Ešte viac demokratizácie si žiada kanadský premiér Justin Trudeau. Je obhajcom „moslimských plaviek“ – burkini. Hovorí, že treba povoliť aj tento druh, aby sa moslimky  mohli pokojne kúpať na verejných kúpaliskách. Poukazuje na to, že podobné oblečenie si od nich vyžaduje ich náboženské presvedčenie v súlade s pravidlami šarie.

Kanadské média pripomínajú, že na juhu Francúzska proti burkinám sa vzbúrili primátori minimálne 15 francúzskych miest. Zakázali nosenie burkini na plážach. Dokonca aj francúzsky premiér Manuel Valls podporil v tejto veci primátorov. Jeho kanadský kolega má však opačné postoje.

„Musíme prekročiť mantinely tolerantnosti. Môžeme sa rozprávať o priateľstve, otvorenosti, pohostinnosti, o pochopení v Kanade. Ide o to, kam smerujeme a cez aké prekážky sme ochotní prekročiť. Mali by sme si vážiť právo voľby iných ľudí,“ podčiarkol kanadský premiér Justin Trudeau.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 869x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1451x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1399x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1234x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,