asfasdf ×

NázorObčana.sk

Superdemokratická Kanada: policajtom je dovolené mať na hlave turbány, policajtkám dovolia nosiť hidžáby a premiér schvaľuje aj burkini

 Aktuality

Kanada je asi najdemokratickejším štátom na svete. Ešte v r. 1990 tu policajtom – sighom povolili nosenie turbánov. Teraz policajtkám - moslimkám povolia nosenie hidžábu. Kanadský premiér súhlasí s tým, že moslimky môžu mať aj burkini.

25 August
2016 18:38:33

 

Foto: Facebook

Zavedenie novinky – hidžábov pre policajtky – hovorca ministerstva verejnej bezpečnosti Kanady Scott Bardsley vysvetlil práve demokratickým charakterom kanadskej spoločnosti.  „Tento prídavok k uniforme policajtov bol schválený komisárom Kráľovskej polície Kanady. Policajtkám – moslimkám bude povolené nosiť hidžáb, tradičnú moslimskú šatku. Berieme to ako stimulujúci faktor, ktorý umožní, aby viac žien – moslimiek nastúpilo do radov polície,“ podčiarkol Scott Bardsley.  

Kanadské média poukazujú na to, že pomaly v Kanade pre moslimov – policajtov vytvoria podobné podmienky, ako niekde v Indonézii, Jemenu a iných krajinách. Uvádzajú, že kanadské policajné veliteľstvo testovalo 3 druhy hidžábov a nakoniec odkleplo jeden z nich, ktorý je takpovediac univerzálny: dá sa rýchlo zvliecť z hlavy a nezavádza pri policajnej akcii.  Taktiež domáce média pripomínajú, že ešte v r. 1990 policajtom – sighom povolili nosenie turbánov.

Ešte viac demokratizácie si žiada kanadský premiér Justin Trudeau. Je obhajcom „moslimských plaviek“ – burkini. Hovorí, že treba povoliť aj tento druh, aby sa moslimky  mohli pokojne kúpať na verejných kúpaliskách. Poukazuje na to, že podobné oblečenie si od nich vyžaduje ich náboženské presvedčenie v súlade s pravidlami šarie.

Kanadské média pripomínajú, že na juhu Francúzska proti burkinám sa vzbúrili primátori minimálne 15 francúzskych miest. Zakázali nosenie burkini na plážach. Dokonca aj francúzsky premiér Manuel Valls podporil v tejto veci primátorov. Jeho kanadský kolega má však opačné postoje.

„Musíme prekročiť mantinely tolerantnosti. Môžeme sa rozprávať o priateľstve, otvorenosti, pohostinnosti, o pochopení v Kanade. Ide o to, kam smerujeme a cez aké prekážky sme ochotní prekročiť. Mali by sme si vážiť právo voľby iných ľudí,“ podčiarkol kanadský premiér Justin Trudeau.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 497x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 677x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 535x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 782x 👤eugenius
,