asfasdf ×

NázorObčana.sk

Krym hrozí Ukrajine súdom za náhradu škody za „20 rokov drancovania“

 Aktuality

Vedenie Republiky Krym v odpovedi na výhrady Kyjeva o právach na suverénne vody okolo polostrova si ponechávajú právo podať proti žalobu – za škodu, ktorá bola spôsobená republike za dvadsaťročné drancovanie ostrova ukrajinskými úradmi.

25 August
2016 18:39:48

 

Foto: Facebook

Oznámil to podpredseda krymskej vlády Ruslan Baľbek.

„Krym má právo podať proti žalobu a požadovať od Ukrajiny náhradu škody za drancovanie, ktoré uskutočňovala na polostrove počas dvoch desaťročí, keď sa pod „šéfstvom“ kyjevských úradov bačovalo s krymskou pôdou, nehnuteľnosťami, odoberali sa kompletne všetky dane a pritom sa do rozvoja infraštruktúry a hospodárstva regiónu nič neinvestovalo“, povedal RIA Novosti Baľbek a ďalej zdôraznil, že požiadavky ukrajinskej strany ohľadne suverénnych práv na vody okolo Krymu nenesú žiadne právne následky a majú len populistický charakter.

„Je celkom možné, že sa nájde súd, ktorý vynesie rozhodnutie, zaväzujúce RF podriadiť sa ukrajinským požiadavkám. Lenže tieto požiadavky sa budú plniť iba v zápale predstáv sudcu a horúčkovitom blúznení ukrajinských politikov“, povedal tiež Baľbek.

Poznámka redakcie: Zaujímavá by bola situácia, ako by sa súdy postavili k otázke ak by sa Krym začal súdiť za škody spôsobené mu Ukrajinou tým, že odmietla akceptovať krymské referendum o samostatnosti polostrova už v roku 1991, pri rozpade ZSSR. Pretože na základe Belovežských dohôd mali bývalé sovietske republiky poskytnúť právo na odčlenenie tým svojim súčastiam, ktoré o to prejavia záujem. Referendami tak urobilo Abcházsko a Južné Osetsko, no Gruzínsko im svoju demokraciu predviedlo mečom. Urobil tak aj Krym, no Ukrajina ho proste odignorovala a naďalej okupovala.

V. Mikunda s využitím vz.ru

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 618x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 660x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,