asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Lavrov: Rusko zachránilo Sýriu pred USA už v roku 2013

 Aktuality

Minister zahraničia Sergej Lavrov porozprával o úlohe Ruska v udalostiach roku 2013, výsledkom ktorej bola možno odvrátená nejedna obrovská katastrofa.

27 August
2016 20:07:36

 

Foto: Facebook

USA už dávno vedú hybridnú vojnu proti režimu Bašara Asada v Sýrii. Jednou zo zámienok na bombardovanie a rozpútanie vojny proti sýrskej vláde boli chemické zbrane Damaška. Pripomeňme, že zámienkou na vpád Pentagónu do Iraku bolo tiež obvinenie z existencie chemických zbraní vlády Saddáma Husajna.

Útok USA proti Sýrii bol odvrátený vďaka práci ruskej diplomacie a vojenských expertov pri sprostredkovaní ktorých úrady v Damašku súhlasili začať proces utilizácie svojho arzenálu chemických zbraní v roku 2013.

Vo februári 2015 MZV RF vyhlásilo o presvedčení o kompletnom zničení zásob chemických zbraní a o ukončení chemického odzbrojenia Sýrie. Sergej Lavrov vyhlásil, že v prípade, ak by sa to nestalo, dnešné následky by mohli byť zničujúcou katastrofou.

Od počiatku súčasnej vojny v Sýrii sa otravné látky (ako napr. sarin) neraz použili teroristami ako zbrane hromadného ničenia. Je jasné, že ak sa do rúk teroristov dostala ťažká výzbroj vládnych vojsk, mohli sa zmocniť aj chemickej výzbroje, čo sa však nestalo vďaka úsiliu Ruska...

Podľa politexpert.net, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 441x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 520x 👤eugenius
,