asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vzbúrenecké Bavorsko: ďalší minister protestoval proti oficiálnej migračnej politike vlády a požiadal vrátiť migrantov späť

 Aktuality

Bavorsko sa pomaly mení na „povstaleckú republiku“ a panuje tu silná protiprisťahovalecká nálada. Nielen drvivá väčšina obyvateľstva, ale aj členovia bavorskej vlády nesúhlasia s migračnou politikou Angely Merlelovej a jej vlády.

29 August
2016 19:01:47

 

Foto: Facebook

Bavorský minister financií a vnútra Markus Söder zasa vyhlásil, že migračná politika Berlínu je zlá. Prízvukoval, že Nemecko nemôže prijímať také obrovské množstva prisťahovalcov, drvivú väčšinu ktorých sa nedá začleniť do celkom odlišného kultúrneho prostredia. Poukazoval na to, že väčšinu migrantov sa nedá prevychovať, varoval pred nebezpečnými následkami bezhlavej politiky Berlínu a vyzval, aby migrantov vrátili späť domov.

Jeho výzvu zverejnili populárne nemecké noviny Die Welt. Uvádzajú Söderové varovanie: prisťahovalci narobili už veľa problémov v Nemecku a treba ich poslať späť. Vidí to celkom realisticky: všetkých naraz by sa nedalo poslať domov, preto navrhuje to urobiť takpovediac na etapy - v priebehu 3 rokov. Svoj návrh podložil tvrdením, že Nemci si neželajú budovať multikultúrnu spoločnosť a že plány vybudovania podobného systému sú choré.


Podčiarkol, že integračný proces moslimov je vopred odsúdený na neúspech. Pripomenul, že väčšia časť prisťahovalcov, ktorí prišli do Nemecka, „ubytovali“ práve v Bavorsku a niet sa čomu čudovať, že Bavorsko sa proti podobným trendom búri ako prvé.

„Chápem, že ľudia, ktorí chcú integrovať migrantov, majú tie najlepšie a najvznešenejšie  úmysly, ale aj tak sa to nedá! Tento proces je odsúdený na neúspech a nikdy sa to nepodarí. Migranti pochádzajú z úplne iného sveta, z absolútne odlišného kultúrneho prostredia. Nedajú sa prevychovať,“ podčiarkol.

Bavorský minister financií a vnútra Markus Söder poukázal na to, že prisťahovalci predstavujú obrovské bezpečnostné riziko, pretože v mnohých prípadoch predkladajú falošné doklady a zatajujú, odkiaľ presne prišli a čo predtým robili. „Mnohé oblasti v takých krajinách ako Afganistan či Irak sú dosť bezpečné. Prečo aj odtiaľto k nám prichádzajú utečenci, prečo utekajú aj odtiaľ? A koľko ešte chceme prijímať utečencov zo Sýrie? Aj tam sa občianska vojna voľakedy skončí. Nemali by sme prijímať všetkých migrantov, hlavne, ekonomických. Drvivú väčšinu z nich treba poslať späť,“ zdôraznil.

Pripomenul, že by sa títo ľudia mali vrátiť domov, keď už nebezpečenstvo pominie. Potom nemajú žiaden dôvod zostávať v Nemecku. Tento bavorský politik dosť často kritizoval Angelu Merkelovú za jej nešťastnú migračnú politiku. Vyzýva, aby drvivú väčšinu migrantov čo najskôr poslali domov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,