asfasdf ×

NázorObčana.sk

Predseda holandskej Strany slobody Geert Wilders: „Holandsko musí byť opäť naše. Zakážeme Korán a mešity“

 Aktuality

Svoju predvolebnú kampaň predseda holandskej Strany slobody Geert Wilders začal najhorúcejšou v súčasnosti témou – migračnou krízou. Navrhol posielať prisťahovalcov domov a v krajine zakázať Korán a budovanie mešít.

30 August
2016 20:09:13

 

Foto: Facebook


Viacerí analytici Wildersa považujú za jedného z najradikálnejších antiislamistov v Európe. Jeho Strana slobody je v súčasnosti najpopulárnejšiu v Holandsku a vedie vo všetkých prieskumoch verejnej mienky. Určite bude lídrom volebných pretekov počas parlamentných volieb na budúci rok. Jeho radikálne názory sú už dávnejšie známe, ale v ostatnom čase ešte viac pritvrdil: navrhuje uzavretie všetkých mešít v krajine a zákaz šírenia a propagácie kultovej islamskej svätej knihy – Koránu.

Geert Wilders vysvetľuje, že treba zakročiť proti islamizácie Európy a samotného Holandska. Varuje, že tento jav je dosť nebezpečný a ohrozuje celé obyvateľstvo krajiny. Svoje radikálne názory ochotne prezentuje pre média a na sociálnych sieťach. Dokonca si vymyslel nový slogan – „deislamizácia Európy“.

Prízvukuje, že deislamizáciu si želá drvivá väčšina obyvateľov ako Holandska, tak aj celej Európy. Holanďania chcú, aby vláda konečne začala riešiť tento problém a zakročila – vrátane zatvorenia mešít, zákazu Koránu, nosenia moslimskej šatky a pod. Navrhuje rýchlo vyriešiť problém s povoleniami na pobyt a žiadosťami o azyl. Chce to zvládnuť veľmi jednoducho a tvrdo – zrušiť všetky dočasné povolenia na pobyt a azyl a migrantov začať rýchlo vracať domov.  

Vypracoval 11-bodový manifest obsahujúci plán riešenia migračnej krízy a deislamizácie krajiny, teda zákazu šírenia moslimskej viery, ktorá je podľa jeho slov v rozpore s hodnotami a tradíciami tejto krajiny. Vysvetlil, že jeho Strana slobody bojuje proti islamu, pretože ohrozuje život v krajine. Navrhuje uzatvoriť hranice Európskej únie a neutrácať miliardy eur na migrantov, ale radšej pomáhať obyvateľom Európy.

„Holandsko bude opäť naše,“ zdôrazňuje v každom svojom vystúpení Geert Wilders. Tvrdí, že Holandsko by malo nasledovať Veľkú Britániu a odísť z Európskej únie.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 636x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 917x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,