asfasdf ×

NázorObčana.sk

Predseda holandskej Strany slobody Geert Wilders: „Holandsko musí byť opäť naše. Zakážeme Korán a mešity“

 Aktuality

Svoju predvolebnú kampaň predseda holandskej Strany slobody Geert Wilders začal najhorúcejšou v súčasnosti témou – migračnou krízou. Navrhol posielať prisťahovalcov domov a v krajine zakázať Korán a budovanie mešít.

30 August
2016 20:09:13

 

Foto: Facebook


Viacerí analytici Wildersa považujú za jedného z najradikálnejších antiislamistov v Európe. Jeho Strana slobody je v súčasnosti najpopulárnejšiu v Holandsku a vedie vo všetkých prieskumoch verejnej mienky. Určite bude lídrom volebných pretekov počas parlamentných volieb na budúci rok. Jeho radikálne názory sú už dávnejšie známe, ale v ostatnom čase ešte viac pritvrdil: navrhuje uzavretie všetkých mešít v krajine a zákaz šírenia a propagácie kultovej islamskej svätej knihy – Koránu.

Geert Wilders vysvetľuje, že treba zakročiť proti islamizácie Európy a samotného Holandska. Varuje, že tento jav je dosť nebezpečný a ohrozuje celé obyvateľstvo krajiny. Svoje radikálne názory ochotne prezentuje pre média a na sociálnych sieťach. Dokonca si vymyslel nový slogan – „deislamizácia Európy“.

Prízvukuje, že deislamizáciu si želá drvivá väčšina obyvateľov ako Holandska, tak aj celej Európy. Holanďania chcú, aby vláda konečne začala riešiť tento problém a zakročila – vrátane zatvorenia mešít, zákazu Koránu, nosenia moslimskej šatky a pod. Navrhuje rýchlo vyriešiť problém s povoleniami na pobyt a žiadosťami o azyl. Chce to zvládnuť veľmi jednoducho a tvrdo – zrušiť všetky dočasné povolenia na pobyt a azyl a migrantov začať rýchlo vracať domov.  

Vypracoval 11-bodový manifest obsahujúci plán riešenia migračnej krízy a deislamizácie krajiny, teda zákazu šírenia moslimskej viery, ktorá je podľa jeho slov v rozpore s hodnotami a tradíciami tejto krajiny. Vysvetlil, že jeho Strana slobody bojuje proti islamu, pretože ohrozuje život v krajine. Navrhuje uzatvoriť hranice Európskej únie a neutrácať miliardy eur na migrantov, ale radšej pomáhať obyvateľom Európy.

„Holandsko bude opäť naše,“ zdôrazňuje v každom svojom vystúpení Geert Wilders. Tvrdí, že Holandsko by malo nasledovať Veľkú Britániu a odísť z Európskej únie.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1474x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2003x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1894x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1663x 👤eugenius
,