asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americké internetové noviny Huffington Post zablokovali články Davida Seamana hneď po tom, ako sa zmienil o zdravotnom stave Hillady Clintonovej

 Aktuality

Spojené štáty sa dostali na úroveň Sovietskeho zväzu 70. – 80. rokov minulého storočia. Presne tak, ako vtedy Kremeľ zakazoval písať o zdravotnom stave súdruha Brežneva, v súčasnosti v USA chcú zakázať informovať o zdravíčku súdružky Clintonovej.

31 August
2016 20:19:08

 

Foto: YouTube

Americké internetové noviny Huffington Post pomerne svojsky reagovali na dva články blogera Davida Seamana, v ktorých si dovolil trochu zapochybovať, či demokratická prezidentská kandidátka Hillasy Clintonová je stopercentne fit: redakcia rozviazala s nim pracovný pomer, zablokovala jeho blog a vyhodila z webu všetky jeho články. 

David Seaman na sociálnych sieťach vysvetlil, že nezverejnil o Clintonovej žiadne lži alebo kriminál. Jednoducho uviedol tie informácie, ktoré prezentovali odborníci a lekári, ktorí hovoria, že 68-ročná Clintonová nie je stopercentne zdravá. Seaman sa vyjadril v tom duchu, že ak sa na verejnosť prenikli informácie o zlom zdravotnom stave známej osobnosti, mala by poskytnúť presné informácie a vyvrátiť pochybnosti. Vedenie redakcie Huffington Post však to označilo za útok na Clintonovú a rozhodlo sa ju obhájiť tak, že novinára vyhodilo – ako aj jeho články...  

Napísal nahnevaný list na Twitteri, v ktorom sa pýta: „Je to azda Čína? Žeby našich občanov nechránil prvý dodatok k ústave, ktorý zabezpečuje slobodu slova a tlače? Ako je to možné?“ Pripomenul, že podobne pochodil aj známy doktor Drew Pinsky, ktorý sa tiež zmienil o zdravotnom stave Hillary Clintonovej a hneď zrušili jeho reláciu v televízii... Seaman sa vo svojich článkoch odvolával práve na názor tohto známeho experta v oblasti zdravotníctva. 

Mnohé americké média poukazovali na to, že Clintonová asi nie je v ideálnej forme. Často má problémy s koordináciou pohybu, zajakáva sa, zabúda, občas sa vyjadruje s viditeľnými ťažkosťami. Navyše niektorí novinári zverejnili fotografie z jej predvolebných mítingov, na ktorých jej osobný lekár sa nachádza v „pohotovosti“, má v rukách striekačku s injekciou – pre každý prípad...

Osudnými pre Seamana sa stali dva jeho články: „Zdravie Hillary je perfektné, ak nepočítame jej záchvaty, vredy a adrenalínové striekačky – perá“  a „Donald Trump vyzýva Hillary Clintonovú na súboj, aby zistil, ako to bolo s jej zdravotníckou kartou“.

Bloger vo svojom prejave ku čitateľom na YouTube pripomenul, že video o zdravotnom stave Clintonovej si pozrelo viac ako 3,5 milióna divákov. Prízvukoval, že novinár, dupľom, ak žije v USA, mal by mať možnosť informovať ľudí o všetkých problémoch - vrátane tém, o ktorých písal samotný Seaman, a jeho blog by nemal byť kvôli tomu zablokovaný.  

Upozornil na to, že sa kvôli tým článkom možno ešte neskončili všetky nepríjemnosti a je celkom možné, že mu niekto ublíži. „Napísal som stovky článkov v priebehu viacerých rokov ako novinár a komentátor a nikdy sa mi nič podobné nestalo,“ priznal Seaman. Vopred upozornil na to, že nemá žiadne samovražedné plány a že nemá ani auto, takže automobilová havária vo vlastnom aute je vylúčená...

„Takže, ak sa náhodou pošmyknem v sprche v najbližších dňoch, alebo sa mi prihodí nejaká hlúposť, tak potom bude treba posvietiť si na teóriu relativity a na štatistiky. Pretože nie som neschopný a nepadol som do depresie,“ prízvukoval novinár.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1112x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,