asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko prichytilo USA nepripravené na pomstu za športovcov

 Aktuality

Moskva spôsobila dvojaký úder národnej prestíže USA: "Rýchlo, tvrdo a úplne v inej sfére". Ruská odpoveď na americko-britské ohavnosti v Rio "prekvapila a nadchla" komentátora RIA Novosti.

01 September
2016 18:50:28

 

Foto: Facebook

Spomenul si na perfektný citát 35. prezidenta USA J. Kennedyho: "Dnes sú pre prestíž národa skutočne dôležité dve veci: lety do kozmu a zlaté olympijské medaile". Autor článku je presvedčený, že nechutnosť s dopingom mala pomôcť zvýšiť národnú prestíž USA, a logicky, ruskú zničiť.

V článku sa hovorí, že Moskva odpovedala rýchlo, tvrdo a úplne v inej sfére – v kozmickej. Dve nečakané rozhodnutia prezidenta Ruska Vladimíra Putina prekvapili USA a ako pomsta boli pre nich úplne nečakané. Z NASA prišli tieto vyhlásenia:

Prvé, Rusko vyhlásilo, že z finančných dôvodov nemôže držať naraz troch kozmonautov na MKS. Druhé, Rusko sa s konečnou platnosťou vzdalo konštruovania "ťažkého" variantu rakety "Angara" na vodíkovom palive, pri uprednostnení "Energii" s motormi RD-171 na dvojici kerosín - kyslík. Prvé rozhodnutie je založené na tom, že celé technické zabezpečenie MKS leží na ruských kozmonautoch. Americkí kolegovia nie sú školení na tieto stránky kozmickej práce.

Nasledovala reakcia NASA. "Budeme vzdorovať všetkému, čo môže zvýšiť riziká v programe. Predovšetkým, rizikám americkej posádky na palube, a tiež rizikám pre samotnú stanicu". (Tu si treba uvedomiť jednu osobitosť MKS. Ak sa veci pohnú ešte viac k horšiemu, ruská časť MKS sa pokojne môže od americkej oddeliť a v kozme fungovať ďalej. Americká to nedokáže, pre ňu by to bol hrob – pozn. redakcia srspol.)

Druhé rozhodnutie je založené na tom, že motor na čistom vodíku bol Rusku nanútený Spojenými štátmi. Pritom však jeho možnosti boli až bezbožne zveličené, počnúc užitočnou záťažou a končiac nezmyselnými ekonomickými nákladmi na štart rakiet. Dokonca aj samotné USA uskutočňujú len štyri takéto štarty do roka. Program je evidentne objednaný a smerujúci predovšetkým na vytlačenie konkurentov zo svetového trhu kozmických štartov.

Ruská pomsta v tvare obyčajného odmietnutia konštruovania rakety s vodíkovým motorom nachytala Ameriku nepripravenou: nemá komu konkurovať, Američanmi ponúkané štarty budú voči štartom s ruským RD-171 cenovo nepríťažlivé. Moskva tak nasadila zatiaľ len varovný dvojitý nelson svojím americkým "partnerom".  

Podľa only-new.com, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,